У Краматорську вирішили оптимізувати шкільну мережу: дітей з одних шкіл переводять в інші

113454134959a90be0e3878

Серед оптимізованих - два заклади, знищені росіянами

У Краматорську міська влада хоче провести оптимізацію шкільної мережі - дітей та вчителів з одних шкіл переводять в інші. Інформація про це почала з'являтися в батьківських чатах, схвильовані батьки пишуть про розформування або закриття шкіл, але міська влада це заперечує.

"Нікого не розформовують. Вся інформація є в директорів шкіл, вони проводять роботу з батьками. Приводиться шкільна мережа в оптимальну. Відповідно до чинного законодавства та тієї дорожньої карти, яка затверджена", - сказав Kramatorsk Post секретар Краматорської міської ради Ігор Сташкевич, який наразі виконує функції міського голови.

"Наразі відбуваються процедури співбесід з керівниками закладів освіти щодо оптимізації мережі класів та закладів освіти відповідно до чинного законодавства. На даний час на території міста Краматорська з жодним закладом освіти не проводяться реорганізаційні дії (ліквідація, злиття, приєднання)", - повідомив в. о. начальника Управління освіти Денис Сисоєв.

Сташкевич пояснює рішення щодо оптимізації шкільної мережі так:

"Війна внесла свої корективи. Хтось виїхав і пішов до іншого закладу, хтось зовсім не виходить на зв'язок, хтось залишився в рідному місті, в когось вже немає рідної школи, яку знищили ворожі ракети - вчителі та адміністрація те ж саме. В цьому немає вашої чи нашої вини, але це сувора реальність. Змінився світ, змінилась країна. В нашому регіоні буде тільки дистанційне навчання, звісно, малокомплектні класи будуть оптимізовані відповідно до чинного законодавства, деякі навчальні заклади для якісного і кращого навчання та вирішення оперативних питань, життєвоважливих ситуацій будуть теж оптимізовані. Причин для цього безліч: недофінансування самої системи, безконтрольність навчального процесу, невиконання покладених на адміністрацію функцій та інші. Важкі рішення, але без них наша освіта взагалі зникне. Освітяни вже це на собі відчули в липні", - сказав Ігор Сташкевич журналісту Kramatorsk Post.

За словами Сташкевича і Сисоєва, вся інформація щодо освітньої мережі є в кожного директора, а батькам учнів її доведуть до кінця серпня.

Директор 9 школи Віталій Антоненко каже, що учнів з його закладу переводять в ліцей №4.

"Чому обрали нашу школу - я не розумію, нам пояснили, що це відбувається в межах оптимізації мережі. У мене 508 учнів на сьогодні. У місті є 15 шкіл, де менше дітей залишилось. Чому вибір впав на 9 школу? Я підготував листа на мера з проханням роз'яснити. Всі підкреслюють, що школу не знищують начебто - вона залишається, але переводять дітей і вчителів в іншу школу", - каже він.

Пан Антоненко вважає, таке об'єднання призведе до того, що частина вчителів може втратити роботу, а частина дітей не буде продовжувати вчитися у Краматорську. 

"Ми прекрасно розуміємо, що батьки і діти йдуть до певної школи і до певних вчителів. Якби вони хотіли, вони б давно вже були у 4 школі. Вже три дні я знаю про цю ситуацію, десь 50 дзвінків було від батьків, які казали: "Ми будемо боротися. А якщо ні, то ми просто заберемо документи", - розповідає директор 9-ї школи.

Він зазначив, що якщо є повні класи, то до 4-го ліцею разом з класами переходять і класні керівники. Але у школі є і неповні класи. 

"Тільки з молодшої ланки я втрачаю 10 колег, бо для них там нема навантаження. Було пояснено, що школа, як одиниця, залишається. Але якщо діти перейдуть, вчителі частково перейдуть, з іншими буде призупинено трудову угоду, фактично їм краще буде звільнитися, [наша] адміністрація теж навіщо там буде потрібна? Тобто, сама школа не ліквідується, вона начебто є, але виникають питання", - каже Віталій Антоненко. 

Батьки зі свого боку висловлюють занепокоєння тим, щоб класи тепер налічуватимуть 40-45 дітей, а це, на їхню думку, зашкодить якості освітнього процесу, навіть якщо це буде навчання онлайн.

"50 дітей в класі, вони не розуміють, що таке онлайн з такою кількістю учнів, особливо 5-7 клас", - пише мешканець Краматорська Сергій під дописом у Фейсбук, в якому обговорюють оптимізацію шкіл.

Денис Сисоєв каже, що наразі норма стосовно граничної наповнюваності класів не діє - відповідно до внесених змін в розділ Х Закону України "Про повну загальну середню освіту". Що стосується кадрових питань, то, за його керівника УО, "це виключно компетенція керівників закладів освіти".

Секретар міськради Ігор Сташкевич відмовився назвати журналісту Kramatorsk Post школи, яких торкнеться оптимізація, порадивши дочекатися відповідного рішення і публікації його на сайті міськради. 

Але наразі Kramatorsk Post відомо про переведення учнів знищених росіянами 15 і 23 шкіл - до 12-ї і 11-ї відповідно. Також є інформація про переведення учнів 29-ї школи до 32-ї, учнів 19-ї школи - до Краматорської української гімназії.

В. о. начальника УО Денис Сисоєв зазначає, що рішення про оптимізацію буде прийнято на час дії воєнного стану, після чого мережа закладів освіти міста буде приведена до відповідності до Закону "Про повну загальну середню освіту") та плану трансформації мережі закладів міста.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter