Які препарати люди похилого віку повинні застосовувати з обережністю?

300219630 476981564433483 3715087296419335243 n 
Сімейний лікар ЦПМСД№1 Краматорська надав на сторінці закладу у Фейсбуці поради, які препарати люди похилого віку повинні застосовувати з обережністю.
 
"Не секрет, що коли ви стаєте старшими, ваше тіло працює не так, як раніше. Проблеми з печінкою можуть сприяти тому, що ліки будуть накопичуватися в кровотоку або не потраплятимуть до нього так швидко, як це має бути. А проблеми з нирками можуть вплинути на те, як добре ліки виводяться з організму.
Тож які препарати можуть становити загрозу
Нестероїдні протизапальні засоби (наприклад, ібупрофен та ацетилсаліцилова кислота). Вони погано поєднуються з препаратами для розрідження крові, ліками від цукрового діабету та препаратами для зниження артеріального тиску.
Деякі ліки від цукрового діабету (наприклад, хлорпропамід та глібенкламід). Препарати тривалої дії можуть викликати гіпоглікемію (зниження рівня глюкози в крові). Цей стан характеризується запамороченням, тремтінням, пітливістю та втомою. Якщо стан тяжкий або тривалий, він може викликати судоми та бути небезпечним для життя.
Антигістамінні препарати. Деякі з них викликають сонливість і сплутаність свідомості, що підвищує ймовірність падіння.
Снодійні та заспокійливі засоби. Ліки, що допомагають заснути, можуть викликати проблеми під час пробудження. Ви можете почуватися розбитими, відчувати проблеми з рівновагою та мисленням. Дифенгідраміну гідрохлорид, основний інгредієнт багатьох снодійних, також може викликати сухість у роті, помутніння зору та проблеми з сечовим міхуром.
Антихолінергічні засоби (для лікування хвороби Паркінсона, синдрому подразненого кишечника та депресії). Вони часто викликають сплутаність свідомості, сухість у роті, нечіткість зору та проблеми з сечовипусканням (у чоловіків).
Антипсихотичні препарати (для лікування шизофренії та біполярних розладів). Прийом цих ліків підвищує ризик виникнення небезпечних для життя проблем із серцем та крововиливів у мозок (особливо при наявності деменції).
Комбіновані препарати. Деякі ліки від застуди містять протинабрякові засоби разом з антигістамінними препаратами. Ця комбінація може викликати сплутаність свідомості, сонливість, запаморочення, підвищення артеріального тиску та запор.
Тому не варто займатися самолікуванням".
1 1 1 1 1 Рейтинг 2.50 2 голосов
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter