343379362 1375884106593286 6137847020009079903 n

265 нагород здобули спортсмени Донеччини на міжнародних змаганнях з початку 2023 року, із них 80 – минулого тижня.

Про це повідомили в Управлінні фізкультури та спорту ДонОДА.

У річній скарбничці області:

113 золотих,

77 срібних,

75 бронзових медалей.

Олімпійці вибороли 72 нагороди, неолімпійці – 166, спортсмени з видів спорту осіб з інвалідністю – 27.

Протягом тижня з 1 по 7 травня поточного року представники Донеччини вибороли 80 нагород на міжнародних змаганнях, з яких 39 золотих, 28 срібних та 13 бронзових. Визначні результати за кордоном наші атлети показали в низці видів спорту.

Бодібілдинг
На чемпіонаті Європи з фітнесу та бодібілдингу, що відбувся 3-7 травня в іспанському місті Санта-Сусанна, медальним виступом відзначилися два спортсмени Донецької області. Представник Костянтинівської громади Роман Губрій здобув два «золота» – серед чоловіків у класик фізик у ростовій категорії до 175 см та в змаганнях змішаних пар. Представник Маріупольської громади Михайло Мокренко виборов «срібло» у класик фізик серед майстрів 40-44 років у відкритій ростовій категорії.

Інваспорт. Дзюдо
Дзюдоїсти з міста Маріуполь отримали 3 медалі на чемпіонаті Європи серед спортсменів з порушеннями слуху, що пройшов 4-7 травня в болгарській столиці Софії. Марина Погорелова виборола дві золоті нагороди – у особистому заліку серед жінок у ваговій категорії до 78 кг, і в командних змаганнях у складі жіночої збірної України. Владислав Рощенков став срібним призером серед чоловіків у категорії до 66 кг.

Пауерліфтинг
Тріумфально виступили спортсмени Донеччини на чемпіонаті Європи з пауерліфтингу серед чоловіків, жінок, юніорів, юніорок, юнаків та дівчат, що відбувся з 2 по 7 травня в Данії у місті Тістед. Кожен із 18 представників регіону поповнив скарбничку України хоча б однією медаллю. Загалом у активі пауерліфтерів Донецької області за сумою триборства і за підсумками змагань у вправах присідання, жим лежачи та станова тяга виявилося 62 нагороди: 32 золотих, 21 срібна та 9 бронзових.

Серед юнаків нагородами відзначилися Антон Савкін (Мирноград, вагова категорія до 59 кг), Едуард Андрєєв (Краматорськ, категорія до 66 кг), Микола Годунов (Дружківка, категорія до 74 кг), Давид Рубець (Мангуш, вагова категорія до 83 кг), Василь Збандут (Мангуш, категорія до 93 кг).
За підсумками змагань серед дівчат на п’єдестал пошани зійшли Марія Збандут (Мангуш, категорія до 63 кг), Анастасія Артьомова (Мирноград, категорія до 69 кг), Аліна Нікогосян (Краматорськ, категорія до 84 кг).

Серед юніорів медалі здобули Дмитро Рожанський (Краматорськ, категорія до 105 кг), Олексій Лісенко (Мангуш, категорія до 120 кг), Дмитро Вовчок (Краматорськ, категорія понад 120 кг), серед юніорок – Вероніка Бордюг (Мирноград, категорія до 63 кг).

У вікових групах чоловіки та жінки володарями нагород стали по три представники Донеччини: Костянтин Мусієнко (Дружківка, категорія до 93 кг), Олександр Рубець (Мангуш, категорія до 105 кг), Данило Ковальов (Краматорськ, категорія до 120 кг), Анастасія Дерев’янко (Дружківка, категорія до 52 кг), Дар’я Русаненко (Дружківка, категорія до 84 кг), Валентина Загоруйко (Краматорськ, категорія понад 84 кг). Окрім цього, Дар’я Русаненко встановила новий рекорд світу – 276 кг – у вправі присідання у категорії до 84 кг серед жінок.

Інваспорт. Пауерліфтинг
За підсумками командних змагань Кубку світу з пауерліфтингу серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату, що пройшли 1 травня в столиці Грузії Тбілісі, Антон Крюков із Маріуполя здобув два «золота» – у чоловічій команді та в мікст-команді.

Радіоспорт
На чемпіонаті Європи з радіоспорту, що відбувся з 4 по 8 травня в польському місті Замостя, шість спортсменів із Лиманської та Слов’янської громад Донеччини стали володарями 9 медалей. Олексій Іванько в категорії Ч21 здобув «срібло» і дві «бронзи», Наталія Сорока в категорії Ж35 – два «срібла», Марія Кравцова в категорії Ж16 і Поліна Тарасова в категорії Ж14 – по одному «сріблу», Надія Сорока в категорії Ж35 та Анастасія Сорока в категорії Ж16 – по одній «бронзі».

Шашки
Представниця Краматорської громади Надія Чижевська стала переможницею жіночих змагань чемпіонату світу з англійських шашок («чекерс»), що пройшов з 1 по 5 травня в турецькій Анталії.