Вчителька Ірина Савчук: «Знай і люби те, чого вчиш, поважай і люби тих, кого вчиш»

21914691 n
Управлінням сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації у співпраці з благодійним фондом «Слов’янське серце» за підтримки «ООН Жінки в Україні» проводить обласний конкурс «Жінка Донеччини».
У номінації "Вчителька року" -- вчитель української мови та літератури Краматорської української гімназії Краматорської міської ради Ірина Савчук.
 
Учитель приходить у цей світ із дивовижною місією – дарувати свою любов, хист та знання дітям. І з-поміж таких людей, що стали окрасою міста Краматорськ, є вчитель української мови та літератури Краматорської української гімназії Краматорської міської ради Донецької області Савчук Ірина Григорівна – професіонал із великої літери, творча особистість, справжня Берегиня українського слова.
Народилася Ірина Григорівна в сім’ї педагогів Малинівської загальноосвітньої школи Слов’янського району Григорія Івановича та Ольги Михайлівни Настащуків, які завжди були і є для неї взірцем. Ще зі школи вона знала, що навчати дітей – це її покликання. Мрія здійснилася: Красноармійське педагогічне училище – перша сходинка до обраного життєвого шляху, далі – навчання в Кам’янець-Подільському педінституті. А потім – бурхливе життя в рідній гімназії.
 
Учитель… Яке звичне і яке містке це слово! Як багато тепла, терпіння, любові криється в ньому! Це той, хто навчає, збагачує розум і душу дитини, сіє зерна доброго, вічного, мудрого. Ці слова з упевненістю можна сказати про Ірину Григорівну. Як педагог вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист, заслужений вчитель України та творча особистість вона розуміє, що непросто залучити учнів до серйозної навчальної діяльності, тому є креативною, відкритою для інновацій, які вдало впроваджує у своїй роботі з учнями. Вона вважає, що лише особистість виховує особистість, і тому намагається власним прикладом впливати на учнів, стимулювати їх до співпраці та співтворчості.

Професійне кредо вчителя: «Знай і люби те, чого вчиш, поважай і люби тих, кого вчиш». Кожного дня, ось уже 33 роки поспіль, педагог зустрічає своїх учнів щирими словами, іноді буває до них вимогливою, але завжди справедливою, навчає дітей любити рідну мову, знайомить із традиціями та звичаями українського народу.
 
Досягнення, які щороку демонструють учні Савчук Ірини Григорівни на Всеукраїнській учнівській олімпіаді з української мови та літератури, Міжнародному конкурсі знавців української мови ім. Петра Яцика, Міжнародному мовно-літературному конкурсі ім. Т. Г. Шевченка, конкурсі-захисті МАН забезпечили їй авторитет серед міської громади. За результатами ЗНО з української мови та літератури у 2011, 2012, 2014, 2019, 2021 рр. гімназія ввійшла до сотні кращих шкіл України.
 
Багаторазові призери та переможці, а також лауреати обласної стипендії, стипендії Президента України та Кабінету Міністрів України Каліберда Єлизавета, Ліхтей Лідія, Савчук Вікторія, Гостеніна Анастасія, Карватська Анастасія, Рєєк Євгеній, Хозіна Валерія, Нестеров Борис, Кавратка Андрій, Саєнко Софія, Добридень Софія, Рищенко Анна, яких підготувала вчитель, - це результат її невтомної праці, покликаної відкривати все нові й нові зірочки. До слова українського, до бажання знати його та володіти ним, на високому рівні Ірина Григорівна веде своїх вихованців не один рік. Крок за кроком підіймаються вони на вершину визнання. І це не гучні слова, а щоденна кропітка праця, прагнення довести, що в рідній гімназії знають українське слово, люблять та шанують його. Її учні впевнені, що не досягли б таких вершин без неоціненної підтримки Ірини Григорівни - своєї наставниці та однодумиці, яка завжди мотивує не опускати руки. Вони переконані, що значна частина їхніх успіхів – заслуга педагога, бо до успіху йдуть із лідерами.

Цьогоріч теж неймовірний успіх : Рищенко Анна, учениця Ірини Григорівни Савчук – переможниця Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури, Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика, а також склала НМТ з української мови на 200 балів. Колеги пишаюся Іриною Григорівною, яка зі своєю вихованкою навіть в умовах війни прославляє рідне місто та Донеччину. Для багатьох вона є професіоналом педагогічної майстерності в царині української мови та літератури.
 
Найважливіша риса сучасного педагога – уміння й бажання вчитися, не зупинятися на досягнутому, тому Ірина Григорівна охоче презентує свій досвід роботи з філологічно обдарованими учнями колегам гімназії, міста, області на курсах підвищення кваліфікації вчителів української мови та літератури, науково-практичних конференціях, семінарах, проводить майстер-класи, вебінари, читає лекції, плідно співпрацює з Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти щодо підготовки учнів Донецької області до Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури та конкурсів мовно-літературного спрямування. Кафедра філологічних дисциплін, яку очолює Ірина Григорівна, стала переможцем у міському конкурсі-огляді шкільної методичної роботи «Краще шкільне методичне об’єднання року», вона є призером обласних лінгвістичних інтернет-змагань «Філолог-ерудит», призером обласного конкурсу «Марафон-проєкт» до річниці Т.Г. Шевченка, триразовим переможцем Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності (2013 р., 2017 р., 2019 р.). Досвід роботи пані Ірини (Тема «Система роботи з філологічно обдарованими учнями») рішенням Вченої ради Донецького обласного інституту післядипломної освіти занесено до обласного банку перспективного досвіду.
Кажуть, що вчителями стають за покликом душі. Саме вчителем за покликом душі й серця є Ірина Григорівна Савчук, яка не лише навчає дітей, а й виховує в них любов до рідного краю, родини, уміння працювати, самостійно приймати рішення, бути добрими, чесними, відвертими та мріє, щоб кожний учитель своїм серцем і розумом формував особистість, суспільство, зрештою, усю цивілізацію.
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter