Оксана Гатченко: "Своїх учнів виховую такими, щоб вони любили свою країну, пишалися тим, що вони – українці"

7175682 nУправлінням сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації у співпраці з благодійним фондом «Слов’янське серце» за підтримки «ООН Жінки в Україні» проводить обласний конкурс «Жінка Донеччини».
У номінації "Вчителька року" -- Гатченко Оксана Михайлівна, працює вчителем математики Краматорського ОЗЗСО «Академічний».
 
Краматорчанка Гатченко Оксана Михайлівна з дитинства мріяла бути вчителькою. Оскільки в школі улюбленим предметом була математика, то після закінчення школи взагалі не було питання, куди йти далі вчитися. Закінчила Слов’янський педагогічний інститут з червоним дипломом у 1995 році. І вже багато років працює вчителем математики Краматорського ОЗЗСО «Академічний». Спеціаліст вищої категорії, має педагогічне звання «Учитель-методист».
 
Описати Оксану Михайлівну можна чотирма «П»: пані, патріотизм, професіоналізм, прогресивність.
П – Пані. Стильна, завжди елегантна, жіночна. Пані Оксана має коханого чоловіка, з яким вже 32 роки в шлюбі, і двох чудових дітей — доньку і сина, а також двох онуків. Чоловік служить в армії з 2014 року. У 2014 – 2016 роках брав участь в АТО. І сьогодні він несе службу в лавах збройних сил України. А його вірна дружина завжди поруч, завжди підтримує.
 
П – Патріотка. З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Оксана Михайлівна допомагала місту, країні, як могла: робила «коктейлі Молотова», збирала речі для поранених бійців і відвозила їх до лікарні, готувала їжу для військових.
 
П – Професіонал. Але найкраще у неї виходить учити дітей математики. Пані Оксана зізнається: «Я щаслива, коли бачу, як сяють очі дітей, коли їм вдалося розв’язати складну задачу. Мені приємно, коли діти кажуть, що шкода, що в суботу немає математики».
 
За час своєї роботи вчителька підготувала багатьох переможців міських і обласних олімпіад. За останні 5 років має 10 переможців міського етапу і 3 переможців обласного етапу олімпіади з математики. Успішно працює в профільних фізико-математичних класах. Так, у 2022 році 7 її учнів здали НМТ з математики на 200 балів, а середній бал НМТ-2022 з математики в 11-Б класі, де Оксана Михайлівна була класним керівником - 184,36! Дві її випускниці 2022 року вступили до КНУ ім.Т.Г.Шевченка на спеціальність «прикладна математика».
 
Оксана Михайлівна намагається робити все можливе, щоб учні в цей час не мали ніяких освітніх втрат, всупереч дистанційному навчанню: «Я намагаюся прищепити їм любов до математики, вчу логічно мислити, аналізувати проблемні ситуації. Дуже приємно чути й читати відгуки батьків учнів про мою роботу.
 
П – Прогресивність. Оксана Михайлівна – це творча енергія та активність, справжній прогресивний рушій математичної спільноти міста, справжній лідер та новатор в освіті. Її ініціативи та зусилля спрямовані на підвищення якості освіти та розвиток математичної спільноти. З 2010 року успішно очолює міську професійну спільноту вчителів математики. Своїми надбаннями й знаннями з радістю ділиться з колегами на методичних заходах навчального закладу та міста під час проведення консультацій, майстер-класів, презентацій, виступів на професійних засіданнях.
 
Її професійне портфоліо вражає: член обласного журі з перевірки олімпіадних робіт з математики, старший екзаменатор з перевірки робіт ЗНО з 2016 по 2021 рік, член фахової предметної групи (апеляційна комісія) ЗНО з математики. Протягом 2019-2021 років була членом комісії з визначення схеми оцінювання третьої частини ЗНО (УЦОЯО, м. Київ). У листопаді 2020 р. була куратором І (зонального) етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021» у номінації «математика», за що отримала подяку організаторів конкурсу.
 
Оксана Михайлівна у листопаді 2022 року організувала і провела міський етап онлайн-олімпіади з математики в Краматорську. Її досвід дуже допоміг у подальшій організації олімпіад з інших предметів у місті. У травні 2023 року організувала роботу вчителів математики міста для заповнення платформи Е-case з метою підготовки випускників міста до НМТ.
 
Недаремно пані Оксана стала обличчям електронного інформаційно-методичного вісника “КРАМ.ОСВІТА” КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" м. Краматорськ.
Ось така вона, жінка Донеччини, учителька Гатченко Оксана Михайлівна, яка своєю працею та відданістю змінює навколишній світ. «Що я люблю? Люблю математику, люблю читати цікаві книжки, люблю гумор, теплі зустрічі у колі своєї родини. Що я не люблю? Не люблю, коли говорять неправду і зневажають нашу країну. Тому своїх учнів виховую такими, щоб вони любили свою країну, пишалися тим, що вони – українці».
 
Її історія нагадує нам, що кожен з нас може внести вагомий внесок у розвиток громади, країни та світу навколо нас.
 
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter