Берестяна симфонія Людмили Шаповалової

6858192258 nУправління з гуманітарних питань Краматорської міської ради, КЗ "Художній музей Краматорської міської ради" розповідає про майстрів декоративно-прикладного мистецтва в рамках програми 
«ДБАЙЛИВИМИ РУКАМИ ВСЕ ПРИКРАШУ, БО ДУЖЕ Я ЛЮБЛЮ КРАСУ». Ця розповідь присвячена талановитій майстрині Людмилі Шаповаловій.

"2023 рік став ювілейним для Людмили Шаповалової, майстрині сучасного декоративно- ужиткового мистецтва, становлення якої відбулося у Краматорську.
406292212 3219486688195868 7651818673532302018 n
 
Вчилася вона в студії образотворчого мистецтва у відомого художника Івана Пархоменка, організатора художнього музею. А це був серйозний старт, бо багато студійцев стали художниками. Л.Шаповалова має теж професійну освіту, закінчила Донецьке художнє училище А ще вона, одна з перших майстринь у нашому місті, почала працювати з берестою. А сталося це так: влітку в таборі займалася з школярами, вела гурток декоративно-ужиткового мистецтва. Привезли ім для роботи випалювачі, а матеріалу, на чому випалювати, не було. От замість фанери спробувала кору берези. І тут несподівано для себе відкрила таємниці берести. Виявилося, що складається вона з кількох тонких шарів різного кольору і не потребує фарбування. Потім стала робити нехитрі аплікації.
 
Ії І перша виставка робіт з берести у 1995 році здивувала відвідувачів Художнього музею: «Як це можливо? З кори ?» А вона всім розповідала, що кора берези має декілька шарів і треба її охайно знімати пінцетом і приклеювати до основи. Адже кора не та, що на дереві, а та, що впала на землю, напиталася сонцем та вологою і заграла різними відтінками. При цьому барви не застосовуються. Перші роботи були простенькі, а далі майстерність зростала. Ї ще вона вияснила для себе, що кора берези має різні відтінки, а це залежить від того, де росте береза. Її друзі привозили бересту звідусіль, навіть з Америки. Часто її роботи називають «живописом», настільки різними барвами грає її творіння.
406337974 3219485468195990 7158402940405923167 n
Працює майстриня в реалістичній манері в різних жанрах: пейзаж, портрет, натюрморт, анімалістичний жанр, сюжетно-тематичні роботи. ЇЇ роботи дивовижні. В творах майстриня відкриває глядачам свій внутрішні стан і настрій. ЇЇ берестяна симфонія складається з кількох циклів. Пейзажі несуть в собі роздуми про красу природи, про миттєвості нашого життя.
 
На багатьох роботах присутні дороги, що йдуть до Храму. Морські краєвиди – це стан душі Л.Шаповалової. Іноді –експресивний, а іноді –спокійний. Квіти, а це маки, троянди, хризантеми, соняшники – чарівні та тендітні. Легковажність, з якою передана краса, талант та граціозність персонажів, викликає захоплення.
 
Л.Шаповалова брала участь в міжнародних конкурсах в Південній Кореї та Японії та отримувала сертифікати переможниці. Твори мисткині зберігаються в музеях та приватних колекціях в Україні і за кордоном".
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter