“Я зрозумів сенс життя”. У Києві відбудеться вечір пам’яті Степана Чубенка

sayt 400h300 chubenko

7 грудня о 17:00 в Інфоцентрі Музею Майдану відбудеться вечір пам’яті Степана Чубенка – 16-річного підлітка з Краматорська, якого влітку 2014 року розстріляли проросійські бойовики. Його нагороджено орденом “Народний Герой України” посмертно.

Про це повідомили в Музеї Революції Гідності. 

Мати юного патріота Сталіна Чубенко презентує у Києві збірку творів сина “Степан Чубенко. Я зрозумів сенс життя”. Тут зібрано твори та поезію Степана, що зберігалися в родинному архіві. 
Попри молодий вік, Степан мав стійкі переконання, дорослий погляд на світ, проукраїнську та активну громадянську позицію, за вірність яким поплатився життям. 

Степан Чубенко навчався у краматорській загальноосвітній школі № 12, брав активну участь у шкільному житті, був голкіпером юнацької футбольної команди “Авангард”. Хлопець мріяв стати професійним футболістом.

Із початком подій у Києві наприкінці листопада 2013 року Степан уболівав за Євромайдан, сам організував марш на його підтримку у Краматорську. Тоді ж написав оповідання про Майдан, ходив на мітинги за цілісність України. 

Коли російські окупанти захопили його рідний Краматорськ, Степан організовував допомогу українським військовикам, розповсюджував містом листівки “Краматорськ – це Україна!” Після погроз від терористів так званої ДНР змушений був виїхати до Києва, де ще застав наметове містечко Майдану. Як тільки його місто звільнили, він одразу вирушив додому. Улітку 2014 року потяг ішов через окупований Донецьк – там Степана й затримали бойовики. Перед розстрілом хлопця жорстоко катували, потім випустили п’ять куль у голову. 

Презентацію проведе Cталіна Чубенко, мати Степана Чубенка.

“Стьопа говорив, що в житті є три святині: Бог, батьки і Батьківщина. І жодній з них не можна зрадити. Те, що це не просто слова, він довів, в 2014 році і показав, що захищати Батьківщину можна і без зброї в руках. Запрошую всіх перегорнути сторінки життя та збірки Степана Чубенка, побачити його з екрану, почути голос і поспілкуватися”, – каже Cталіна Чубенко.

Презентовану збірку передадуть до Бібліотеки Музею Майдану, де всі охочі зможуть ознайомитися з нею. 

На зустрічі буде можливість задонатити на Збройні сили України і отримати книжку. Усі виручені кошти сім’я Степана Чубенка спрямує на допомогу одному з підрозділів.

Коли: 7 грудня, 17:00
Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану (Київ, майдан Незалежності, 18/2, Будинок профспілок, другий поверх).

Вхід вільний за попередньою реєстрацією.

Онлайн-трансляцію заходу можна буде дивитися на фейсбук-сторінці Музею Майдану та Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану.

Більше інформації для ЗМІ: +38 (068) 867 55 25 (Дарія)

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter