Новый порядок пересечения линии разграничения

Вказаний тимчасовий порядок розміщений у вільному доступі на сайтах Служби безпеки України та ДФСУ, він визначає окремі питання здійснення контролю за переміщенням в районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, вздовж лінії зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів), а також види блокпостів, контрольних пунктів в’їзду-виїзду, порядок їх функціонування, правил перетинання.

Основні моменти для інформування громадян

Згідно з пунктом 1.4. Тимчасового порядку громадяни України за умови пред’явлення документів, що посвідчують особу, а іноземці та особи без громадянства паспортний документ, або документ, що його замінює (відповідно до п.1 ст.2 Положення про прикордонний режим, затверджений постановою Кабінету міністрів України від 27 липня 1998 року № 1147), а також внесення даних про таку особу до електронного реєстру, мають право на вільний та безперешкодний перетин лінії зіткнення через БП, КПВВ.

 КПВВ функціонують без вихідних, цілодобово, контрольно-перевірочні та перепускні заходи здійснюються у літній період з 6.00 до 20.00, у зимовий – з 8:00 до 17:00, в осінній та весняний періоди –з 7.00 до 18.30, або у інший час, встановлений за окремим рішенням керівника АТО.

Перетин лінії зіткнення громадським пасажирським транспортом забороняється, за винятком нерегулярних перевезень для окремих організованих груп людей (біженців, дітей для оздоровлення та відпочинку, тощо), за відповідним дозволом, виданим згідно рішення КЦ.

Дорожні коридори для переміщення осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей встановлюються на автошляхах визначеного сполучення, а залізничним транспортом – на шляхах залізничного сполучення.

Звертаю увагу, що особи для отримання на КПВВ дозволу на переміщення вантажів (товарів) мають бути забезпечені відповідними дозволами, а транспортні засоби перепустками.

Всі переміщення товарів з/на неконтрольовані території здійснюються виключно залізничним транспортом, окрім гуманітарної допомоги та інших випадків, встановлених Тимчасовим порядком.

Розділом ХІ Тимчасового порядку визначений Перелік товарів, на які не поширюється дія Тимчасового порядку – це товари, що переміщуються громадянами у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі через контрольні пункти пропуску для власних, особистих потреб, не пов’язаних із здійсненням підприємницької діяльності.

При цьому, переміщення ручної поклажі та супроводжувального багажу в межах визначеної кількості (вартості) через лінію розмежування здійснюється особами не більше одного разу на добу.

Координаційний центр з питань режиму та економічної діяльності

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter