У Краматорську побував рушник довжиною 90 метрів

Один з найбільших рушників в Україні привезли вчора до бібліотеки Горького. 

Ідея створити "доріжку єдності" з рушників різних областей належить Світлані Кучеренко, автору проекту "Єдина Україна". 29 серпня 2010 року, на свято Успіння Святої Богородиці, доріжка стартувала із Свято-Успенської Святогірської Лаври. Її освятив єпископ Арсеній, і дав у дорогу чудотворну ікону Божої Матері. Вона з волонтерами відправилась у подорож, під час якої до рушника почали долучатися рушники інших областей, міст, районів, сел. У 2012 році офіційно подорож завершилась. І рушникову доріжку мали передати до музею Київо-Печерської лаври, але в ньому немає напрямку сучасної етнографії, і тому рушника не прийняли. Інші музеї відмовляють, тому що площа їх приміщень не дозволяє розмістити у себе такий великий рушник. 

" Із Свято-Успенської Святогірської Лаври з маленьким рушничком вирушив волонтерський рух простих українців в ім'я єдності українського народу. Рушники з різних регіонів дошивалися в єдину рушникову доріжку. Перш ніж дошитися, рушники освячувалия. Це був приклад народної мудрості, народного волевиявлення, поклику душі. Незалежно від того, де ми мешкаємо, на Сході чи на Заході, ми всі є одним народом українським. Рушники об'їхали всю Україну. Ми прагнемо об'єднувати сучасне суспільство, і ось сьогодні ми у Краматорську задля того, щоб презентувати дану акцію і задля того, щоб у Краматорську було також вишито рушника, який приєднається до великої всеукраїнської рушникової доріжки", - каже Світлана Кучеренко.

Доріжка, яка складається з 31 рушника, матиме своє продовження в українських містах і селах. Також "доріжка єднання" має і міжнародний етап, вона подорожуватиме світом. 

Учасники автопробігу проти видобутку сланцевого газу, які їхали на мітинг до Донецька, також завітали подивитися на цей унікальний рушник. Мітингувальники його розмотали та пронесли навколо бібліотеки.  

{gallery}2013/rush{/gallery}

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter