1

flagman223x100

tes3 2

lom4

vsb 223

С установкой памятника Паровозу поможет общественная организация

parovoz

«Восточный проект» информировал читателей о том, что на Привокзальной площади планируют установить памятник Паровозу. По инициативе городского головы Александра Гончаренко были проведены переговоры с собственником предприятия и тот дал согласие, чтобы паровоз, находящийся на территории бывшего завода им. Куйбышева, установили, как памятник.

А теперь к установке памятника подключилась и ОО «Фонд відновлення залізничної спадщини України». Организация и управление по гуманитарным вопросам горсовета подписали договор о сотрудничестве. Согласно договору, общественная организация берет на себя помощь в обеспечении координации проекта, а также в оказании консультативной помощи в восстановлении и оформлении культурно-эстетического вида локомотива.

«На початку липня 2021 року Сергієм Кукочкою з Kраматорського Клубу "Краєзнавець" на території колишнього Краматорського металургійного заводу (нині – Краматорський феросплавний завод) було встановлено наявність маневрового танк-паровоза 9П-337, який багатьма знавцями залізничної історії хибно вважався знищеним у далекому 2009 році .

Зважаючи на виключне історичне значення цього об’єкта команда ГО «Фонд відновлення залізничної спадщини України» звернулась до балансоутримувача об’єкта та Краматорської міської ради з проханням посприяти його відновленню та підтримати ініціативу місцевих краєзнавців щодо встановлення паровоза на Привокзальній площі. Як відомо, місто Краматорськ бере свій початок від залізничного полустанку Курсько-Харківсько-Азовської магістралі (згодом – станція Краматорська Донецької кам’яновугільної залізниці). Також відомий факт, що на початку ХХ століття Краматорське металургійне товариство (первісна назва підприємства) освоїло промислове виробництво власних паровозів поширеної на той час серії О. Сам же паровоз 9П-337 протягом багатьох десятиліть сумлінно працював у залізничному цеху місцевого металургійного заводу.

Зрештою, за ініціативи міського голови Олександра Гончаренка Краматорською міськрадою було проведено успішні перемовини з власником та погоджено передачу паровоза на баланс міста для подальшого відновлення та розміщення на Привокзальній площі. З метою успішної реалізації проєкту Громадська організація "Фонд відновлення залізничної спадщини України" та Управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради в особі начальника Управління Гореславця Андрія Миколайовича підписали договір про співпрацю , відповідно до якого наша команда бере на себе допомогу в забезпеченні координації проєкту , а також надання консультативної допомоги щодо правильності відновлення та оформлення культурно-естетичного вигляду локомотива.

Велика подяка усім причетним колегам, а особливо Краматорському міському голові Олександр Гончаренко, секретарю міськради Ігор Сташкевич, начальнику Управління з гуманітарних питань Андрей Гореславец, невтомному лідеру краматорських краєзнавців Владимир Коцаренко та справжньому ентузіасту своє справи Сергей Кукочка .

Наша команда буде інформувати наших читачів щодо ходу відновлення об’єкта. Розгорнутий матеріал щодо паровозів 9П – в наступних матеріалах. Запрошуємо всіх до співпраці – разом відновимо історичну спадщину українських залізниць», - сообщается на странице организации в Фейсбуке.

1 1 1 1 1 5 голосов

Подписывайтесь на наш Telegram канал и  Instagram, чтобы знать важные новости первыми.  Также Вы можете следить за последними событиями города и региона на нашей странице в Facebook.

Наталья Аленькова

Гиф баннер Эконом 1642324988

Добавить комментарий

evgenia

Военный учет женщин. Как вы к этому относитесь?

Погода:

-1°C
Краматорск

Влажность 83%

Ветер 5 м/с

Давление 751 мм

Курс валют НБУ на 17.01.2022:

RUB 1 RUB 0.36434
USD 100 USD 27.9514
EUR 100 EUR 31.989

 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ

КОНТАКТЫ РЕДАКЦИИ

ул. Академическая, 52, г. Краматорск, Донецкая область, 84313, Украина

(06264) 5-10-63

(095) 489-00-55

vostproject@gmail.com

© 2019 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ. Все права защищены.
X to top

Войдите через социальные сети или зарегистрируйтесь

Регистрируясь на сайте Вы автоматически соглашаетесь с правилами сайта