Оксана Муравльова стала героїнею всеукраїнського соціокультурного проєкту

оксана муравльова

Координатор Українського розмовного клубу "Файно" Оксана Муравльова стала героїнею Всеукраїнського соціокультурного проєкту «ОСОБЛИВІ МИТЦІ ВІД ТЕРИКОНІВ ДО КАРПАТ». Про це повідомляється на сторінці проєкту.

"Вона - майстриня вишивки, волонтерка, активістка, культурна діячка та координатора культурних проєктів, яка з початком окупації змушена була полишити рідну Ясинувату і переїхати з родиною до Краматорська.

За фахом Оксана - викладачка української мови та літератури з майже 25-тирічним досвідом, працювала в Ясинуватському будівельному технікумі та коледжі університету управління.

Розуміючи, що українська Донеччина - це перш за все люди, які вважають себе українцями, і мова в цьому є найважливішими маркером, Оксана з однодумцями започаткувала в місті Краматорську Український розмовний клуб "Файно" та стала координаторкою безкоштовних курсів української мови для мешканців Краматорську, створених на базі клубу.

За декілька років клуб «Файно» став відомим осередком культури міста, більше «жіночим клубом», де можна за корисною справою – наприклад вишивкою - спілкуватись з однодумцями українською мовою. Так, за словами Оксани Муравльової, вони вирішують проблему браку україномовного оточення в Краматорську та компенсують настачу розмовної практики у бажаючих перейти на державну мову, створюють свою «зону комфорту». Також в цьому клубі малюють, в`яжуть, створюють ляльок-мотанок, проводять для дітей та молоді майстер-класи, змагання, літні табори , навіть займаються сахаджа-йогою.

Серед реалізованих проєктів клубу «Файно» є цікава акція «Подякуй за українську!», під час якої члени клубу дарували виготовлені разом з дітьми невеликі іграшки та сувеніри продавцям в магазинах та тим людям, які послуговуються державною мовою в публічних просторах.

Особливу відомість клуб отримав завдяки своїй акції «Народжені у вишиванках» : Оксана та інші вишивальниці створювали для новонароджених немовлят вишиті сорочечки, які дарували у пологових будинках, розповідаючи жінкам про історичні та культурні коріння нашого народу, про те, що символізує вишиванка. Такі сорочечки для немовлят дарували не тільки в Краматорську, але й в інших містах - Слов'янську, Дружківці та прифронтовому Торецьку.

В планах Оксани Муравльової та інших вишивальниць клубу - пошити сорочечки на всю Донецьку область!

Більше про цю цікаву мисткиню та інших митців з інвалідністю можна буде дізнатись з серії фільмів, які створюються в рамках проєкту «ОСОБЛИВІ МИТЦІ ВІД ТЕРИКОНІВ ДО КАРПАТ».

Презентації web-фільмів відбудуться у жовтні. Автор проєкту – режисер Юрій Кочкаров.

В рамках проєкту створена web-платформа "Особливі митці від териконів до Карпат" http://www.disabilityarts.com.ua/, для просуванння творчості людей з інвалідністю, обміну ідеями та задля співпраці.

Долучайтеся до проєкту,поширюйте інформацію, підтримайте цих мужніх людей, які не зважаючи на стан здоров`я та життєві обставини створюють шедеври в різних галузях мистецтва".

 
1 1 1 1 1 Рейтинг 4.33 3 голосов
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter