До 15 років за ґратами засуджено трьох окупантів, які воювали проти ЗСУ в Бахмутському й Покровському районах

632578777

Прокурори Донецької обласної прокуратури довели в суді провину трьох громадян у державній зраді та участі в терористичній організації (ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 258-3 КК України). Їх засуджено до 15 років за ґратами з конфіскацією майна.

Суд встановив, що у липні 2016 року безробітний житель м. Донецька з корисливих мотивів вступив до лав «11-го окремого мотострілецького полку днр». Понад рік в якості кулеметника він воював проти учасників АТО/ООС на позиціях окупантів поблизу шахти «Бутівка». Також на посаді оператора-навідника БМП донеччанин брав участь у спротиві українським захисникам поблизу н. п. Тореза, Славного, Степного, Дмитрівки й Оленівки Волноваського району. З травня 2023 року чоловік «працював» за контрактом у «114-й ОМСБр» на Луганщині - в районі міст Попасна й Комишуваха. Окрім участі в боях, займався ремонтом техніки окупантів.
У цій же бригаді служив, заробляючи гроші на війні, і другий засуджений. Мешканець Маріупольського району, перебуваючи в серпні 2023 року у тимчасово окупованому смт Мангуші, погодився на пропозицію місцевих «воєнкомів» поїхати до м. Донецька й підписати контракт на «військову службу». Полігони, тренування зі стрільби, чергування на позиціях росіян й безпосередня участь в боях у Покровському районі – саме на цих складових базувались доходи зрадника.
Ще один окупант – колишній комірник продовольчого складу з м. Керчі АР Крим. Навесні 2023 року, під час відбуття покарання в колонії м. Волгограду рф за розтрату коштів, він погодився з пропозицією вбивати українців в обмін на помилування. Уклавши контракт з міністерством оборони держави-агресора, засуджений вступив до штурмової роти «Ірбіс-Z» чвк «Редут» зс рф. Після проходження вогневої підготовки він виконував «спецзавдання» на напрямку с. Оріхово-Василівка – с. Парасковіївка Бахмутського району. І навіть отримавши поранення в боях під Бахмутом, чоловік свідомо повернувся до своїх побратимів й продовжив воювати проти суверенної держави України.
У вересні 2023 року учасників окупаційних військ затримано при спробі штурму позицій ЗСУ у Бахмутському та Покровському районах. Досудове розслідування здійснювалось слідчими ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter