Коли і навіщо змінювати зимову гуму на літню – поради

234667

Кількість водіїв зростає, а разом із цим і з'являються запитання: як часто необхідно змінювати гуму і навіщо це взагалі робити? 

Все частіше виникає питання: чи можна влітку їздити на зимових шинах, чи дійсно у такий спосіб вийде заощадити і коли треба "перевзувати" свій транспортний засіб? Відповідями на ці питання ділиться "Дивогляд".

Перш за все, варто звернути увагу на склад гуми вашого автомобіля. Зимова гума буде м'якшою за літню. У ній також використовується велика кількість каучуку, у порівнянні з літньою. Зимова гума пристосована для руху дорогами при температурі не вище 25°С, а отже, нагрітий сонцем асфальт влітку руйнуватиме шини у кілька разів швидше.

Їзда влітку на зимових шинах не вважається порушенням, але у цьому випадку вже восени ви зіткнетеся з необхідністю купувати нову гуму.

Ефективність гуми також відіграє важливу роль. Зимові шини мають протектор – спеціальний захист, який дозволяє їздити в умовах ожеледиці та снігу. Влітку ж такий протектор втрачає ефективність і збільшує гальмівний шлях у теплу пору року до 10 м при їзді на зимовій гумі.

Варто сказати і про керованість. Влітку зимова гума буде "плисти" і це особливо відчуватиметься на поворотах та високих швидкостях. Саме тому, якщо ви не можете змінити зимову гуму на літню – не розганяйтеся, щоб уникнути неприємностей.

Особливо гостро сьогодні постає проблема з пальним. При їзді на зимовій гумі автомобіль витрачатиме більше пального, у порівнянні з їздою на літніх шинах. Це обумовлено тим, що при збільшеній вазі машина отримує більше навантаження і потребує додаткової "енергії" від бензину.

КОЛИ ТРЕБА МІНЯТИ ЗИМОВІ ШИНИ НА ЛІТНІ?

Зимова гума розрахована на температуру повітря, не вище +7°С. В іншому випадку вона швидко зношується і може спричинити неприємності під час руху.

Змінювати зимові шини на літні краще тоді, коли середня температура повітря на добу становить +5°С і вище.

Якщо ви маєте сумніви щодо того, чи варто вже зараз змінювати шини на своєму авто – ознайомтеся з прогнозом погоди в Україні на найближчі 10 днів:

  • 21 березня: вдень +14°С, вночі +1°С;
  • 22 березня: вдень +11°С, вночі +5°С;
  • 23 березня: вдень +15°С, вночі +4°С;
  • 24 березня: вдень +15°С, вночі +9°С;
  • 25 березня: вдень +13°С, вночі +10°С;
  • 26 березня: вдень +13°С, вночі +7°С;
  • 27 березня: вдень +13°С, вночі +5°С;
  • 28 березня: вдень +10°С, вночі +4°С;
  • 29 березня: вдень +3°С, вночі -1°С;
  • 30 березня: вдень +10°С, вночі -2°С.
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter