Криптозима стає суворішою: у 2023 році прогнозують великі скорочення в галузі та падіння біткоїна до $5000

blockchain 3446557 1920 1536x1053

“Криптозима — не відлига; стає холодніше” — так вважає генеральний директор однієї з криптовалютних бірж, який звільнив 30% свого персоналу за останні два дні. Ця тенденція загалом була поширеною в галузі протягом останніх місяців і посилилась з крахом FTX. Чи може ситуація стати ще гіршою? Один зі сценаріїв передбачає падіння біткоїна до 5000 доларів США — рівня, який не фіксували з березня 2020 року.

Найпопулярніша у світі криптовалюта рухається вниз після того, як у листопаді 2021 року досягла рекордної позначки в майже 69 000 доларів. Індустрія перебувала у потрясінні після краху TerraUSD у травні, а нещодавня криза і банкрутство біржі FTX спричинили сейсмічні хвилі по всьому ринку.

Так звана криптозима засвідчила падіння цін на цифрові активи (включаючи NFT), судові позови, банкрутства та втрату робочих місць. До звільнення в гіганті криптообміну Kraken приєдналися Bybit і Swyftx, які скорочують штат на 30% і 35% відповідно, пише Bloomberg.

Генеральний директор Swyftx Алекс Харпер повідомив співробітникам у листі, що галузь може спостерігати більше “подій типу чорного лебедя”, а керівник Bybit Бен Чжоу попередив, що “ми вступаємо в ще холоднішу зиму, ніж очікували”.

Керівник відділу досліджень Standard Chartered Ерік Робертсен написав, що одним із несподіваних сценаріїв “чорного лебедя” є подальше падіння біткоїна наступного року до 5000 доларів. Цей песимізм поділяє й генеральний директор BlackRock Ларрі Фінк, який вважає, що “більшість” криптокомпаній не переживуть наслідків краху FTX.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter