Олімпіада-2022: скільки коштувало Китаю проведення Ігор у Пекіні

volga

За інформацією Business Insider, реальна вартість проведення Олімпійських ігор перевищує фактично оголошену у 10 разів.

У п'ятницю, 4 лютого, розпочинається зимова Олімпіада-2022. Участь у ній братимуть 2871 спортсменів, що представлятимуть 91 країну світу.

Олімпіада у 2022 році проходитиме у Пекіні. І стане другою для столиці Китаю за 14 років: саме тут відбулися літні Олімпійські ігри у 2008-му.

За офіційною інформацією Оргкомітету Олімпіади-2022, організація проведення Ігор стала найменш витратною за всю історію. У Китаї стверджують: проведення Олімпіади-2022 обійшлося країні у 3.9 мільярди доларів. Проте реальна вартість проведення зимових Ігор у Пекіні може бути суттєво заниженою.

Скільки коштувало Китаю проведення Олімпіади-2022? За інформацією видання Business Insider, реальна вартість проведення зимових Олімпійських ігор у Пекіні оцінюється більш, ніж 38.5 мільярдів доларів. Тобто, у десять разів вище, аніж офіційно оголошена сума витрат Китаєм.

Business Insider підготував інфографіку щодо витрат, які були здійснені урядом Китаю для проведення Олімпіади-2022. Найбільшу суму коштів було витрачено на інфраструктуру: зокрема, інвестиції на ці програми обійшлися у 20.8 мільярдів доларів.

  • інвестиції в інфраструктуру: 20.8 мільярдів доларів
  • витрати на сполучення потягом між містами Пекін та Чжанцзякоу, які прийматимуть Олімпіаду-2022: 9.2 мільярдів доларів
  • витрати на підготовку до Олімпіади та зарплату працівникам: 3.9 мільярдів доларів
  • витрати на побудову спортивних споруд: 3.7 мільярдів доларів
  • витрати на будівництво нових станцій метро: 0.77 мільярдів доларів

Причина у суттєвій різниці між оголошеною сумою витрат та реальною, як вважають у Business Insider, полягає у тому, що Китай не включав у вартість проведення Олімпіади витрати на транспорт, інвестиції в інфраструктуру (у тому числі й спортивну), а також суму коштів, витрачених на будівництво олімпійських селищ.

Таким чином, за інформацією Business Insider, реальні витрати на проведення Олімпіади-2022 є майже ідентичними, що і на літні Олімпійські ігри. Тоді на проведення літньої Олімпіади Китай витратив 42 мільярди доларів.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter