Вода під час і після тренувань – чому це так важливо?

49ba81badd96fb1fc470e6f16612d66d

Наскільки важливо правильне харчування для тренувань, настільки ж важливо пиття води, хоч на час, хоч після навантажень. І не просто рідини, у вигляді розчинів – чаю, соку, саме чистої некип’яченої води! Чи потрібно пити під час тренування – до і після, а також протягом дня? Ви повинні заповнювати воду в організмі, яку ви втрачаєте протягом дня і коли тренуєтеся.

Роль води при тренуваннях

Є кілька причин, по яких вода під час тренування і, взагалі, для життя, важлива для вашого тіла. Доросла людина складається приблизно з 70% води, і вода є вторинною по відношенню до повітря для потреб виживання.

Ваш перший і головний напій під час, і після тренування завжди повинен бути водою, незалежно від того, силові у вас навантаження або кардіо.

Під час тренування вам потрібно постійно невеликими ковтками пити воду, щоб уникнути обезводнення і згущення крові, що заважає силовими показниками в роботі з обтяженнями і при розвитку витривалості, коли підвищене потовиділення. Отже, пийте воду під час і після тренування. Крім того, тільки 1 відсоток зневоднення може викликати значне зниження метаболізму, що може перешкодити зниженню ваги і також набору м’язів. Тому питна вода є гарним доповненням до вправ, якщо ви намагаєтеся набрати масу, спалити жир, або підтримувати здоровий вагу.

Чи можна пити під час тренування воду і в яких кількостях?

Вода допомагає змити токсини з вашого тіла, а також дозволяє дихати. Без води ваші легені не зможуть перетворювати кисень вуглекислий газ. Недостатній запас води може призвести до втрати тонусу м’язів, збільшення жирових відкладень, оскільки зневоднення уповільнює обмін речовин, а також сприяє утворенню болю в суглобах.

Організму при фізичних навантаженнях необхідно споживати 30 мл води на кожен кілограм власної ваги. Таким чином, кількість води, якої ви потребуєте, дуже індивідуально. Вам необхідно заповнювати будь-яку рідину, яку ви втрачаєте протягом дня, чистою водою.

Скільки пити води під час тренування?

Приблизна кількість води буде дорівнювати 1-1,5 л. Питво під час тренування повинне бути рясним. Не варто до грама стежити за кількістю споживаної води, головне – пийте багато!

Намагайтеся пити невеликими ковтками після підходів, тоді ви будете постійно заповнювати рідина, без відчуття тяжкості.

Вживання певних рідин також може призвести до втрати води, наприклад, напоїв з кофеїном. Тому ви ніколи не повинні пити газовану воду або кави у відповідь на спрагу вашого тіла і потреба у воді. Найкраще пити воду, але в потрібній кількості. Вода не повинна бути:

  • газованої;
  • солодкої;
  • кип’яченої;
  • і тим більше, з-під крана.

Скільки пити води після тренування?

Щоб пити воду після тренування не потрібно чекати певний час, продовжуйте пити воду в будь-який час у тій кількості, яка вимагає ваш організм. Звичайно, не потрібно відразу пити цілий літр, не успевши вжити під час навантаження, розподіліть рівну кількість порції, так само продовжуйте пити свою добову норму протягом дня, поки не заповните необхідну кількість.

У період сушіння необхідна велика кількість води. Оскільки сушка тіла передбачає безсольову дієту, вода буде дуже швидко виходити з організму, саме цього домагаються спортсмени для промальовування сухих м’язів і сепарації (ділення м’язів). Сіль здатна затримувати воду в організмі, а без солі ви будете втрачати калій, магній, і це призведе до судом. Тому заповнення рідини – особливо важливий аспект життєдіяльності спортсменів.

Висновок

Ніколи не чекайте, коли відчуєте сильну спрагу – це сигнал того, що ваш організм вже зневоднений. Наявність сухого рота є одним з останніх симптомів дегідратації. І також спостерігайте за іншими ознаками, такими як головний біль, печія, болі в спині і затримку води. Якщо ви не отримуєте достатню кількість води, ваше тіло буде зберігати будь-яку воду, яку воно може. Інші ознаки зневоднення включають розумову втому, депресію або дратівливість, а це неприпустимо при заняттях спортом. Які б фізичні показники ви не розвивали, головне, відновлювати втрачену рідину під час та після тренінгу.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter