Користь для здоров’я від інтервального голодування: 8 переваг

waist measurement 2021 06 07 1217

З давніх часів люди різних національностей та вірувань дотримуються релігійного посту. Є багато підтверджень цілющого впливу періодичного голодування на здоров'я людини, тому такий спосіб харчування дуже популярний.

Нейробіолог Марк Меттсон з Інституту Джонса Хопкінса зазначив у статті «Медичного журналу Нової Англії»:

«Наукових досліджень у сфері періодичного голодування накопичилося достатньо, щоб розглядати його як один з методів здорового способу життя, поряд з вправами і здоровим харчуванням».

Однак тим, хто хоче спробувати інтервальне голодування, буде потрібен якийсь час для звикання до такого способу харчування.

8 переваг інтервального голодування для здоров'я

1. Гормональні зміни в організмі

Коли ви голодуєте, тобто нічого не їсте якийсь час, в організмі змінюється гормональна активність. Зміна гормонального рівня відкриває доступ до накопичених жирів. Рівень інсуліну в крові падає, що сприяє спалюванню жиру. Прискорюється і процес відновлення клітин в організмі.

2. Зниження ваги

Якщо ви подумували про тренажерну залу і зміну дієти, щоб скинути зайву вагу, можливо, захочете спробувати й інтервальне голодування. Як показали дослідження, інтервальне голодування призводить до споживання меншої кількості калорій. Звичайно, тут потрібно стежити за тим, щоб не переїдати. Утримання від їжі або пост прокладає шлях до спалювання жиру і допомагає прискорити метаболізм.

3. Зниження ризику розвитку діабету

Значна частина населення планети страждає від діабету другого типу, і ще більше людей знаходяться в групі ризику. Для таких хворих лікарі рекомендують заходи щодо зниження резистентності (чутливості) до інсуліну. Доведено, що зниження інсулінорезистентності є однією з головних переваг інтервального голодування, приводячи до зниження рівня цукру в крові. Це явище спостерігалося в дослідженнях як на тваринах, так і на людях.

4. Зменшує запалення і оксидативний стрес

Експерти в галузі охорони здоров'я стверджують, що оксидативний стрес* є головною причиною виникнення багатьох серйозних захворювань у людей. Він пов'язаний з вільними радикалами, що утворюються в організмі в процесі життєдіяльності і викликають його старіння. З плином часу ці нестійкі атоми руйнують клітини, білки і ДНК. Дослідження показали, що інтервальне голодування підвищує опірність організму до оксидативного стресу і допомагає побороти запальні захворювання.

5. Профілактика раку

Періодичне голодування цілюще впливає на метаболізм, знижуючи ризик розвитку злоякісних пухлин, і допомагає зменшити побічні ефекти від хімієтерапії. Про це свідчать результати досліджень, проведених на тваринах і людях.

6.Здоров'я головного мозку

Інтервальне голодування корисно для головного мозку. (Dreamstime.com © Designer491)

Ще одна перевага інтервального голодування — це активізація роботи мозку. Прискорюючи обмін речовин в організмі, інтервальне голодування покращує вищі мозкові (або когнітивні) функції.

7. Захист від хвороби Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера — серйозне і дуже поширене нейродегенеративне захворювання. На сьогодні не існує ліків, які могли б зупинити регрес функцій мозку, тому лікарі можуть тільки порадити таким пацієнтам змінити спосіб життя. Дослідження на тваринах показали, що інтервальне голодування може відстрочити наступ хвороби Альцгеймера або зменшити її наслідки. А у тих, хто вже страждає на цю хворобу, спостерігалося поліпшення після голодування.

8. Подовжує життя

Періодичне або інтервальне голодування допомагає організму активно боротися зі старінням і знижує тяжкість вікових захворювань. Про це свідчать дослідження на лабораторних щурах.

Будьте обережні

Хоча періодична відмова від їжі корисна для зниження ваги і має ряд переваг для здоров'я, але не варто пробувати голодувати спонтанно. Багато що залежить від вашого способу життя, дієти і стану здоров'я. Одним людям підходить голодування протягом декількох годин пару днів в тиждень. Інші дотримуються такого режиму через день. Перш ніж спробувати і зрозуміти, який варіант голодування вам підходить, краще обговорити це питання з дієтологом або вашим лікарем.

*Оксидативний стрес — процес пошкодження клітини в результаті окислення — порушення балансу між вільними радикалами й антиоксидантами в організмі.

Джерело: The Epoch Times

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter