Як нестача сну впливає на здоров'я дітей?

yju473

Нестача сну негативно впливає на всі функції організму. Дитині це загрожує не тільки поганим настроєм вранці, але й більш серйозними проблемами - наприклад, депривацією сну. Медичні дослідження показують, що діти з розладами сну частіше страждають від алергії, вушних інфекцій і проблем зі слухом. У них частіше виникають соціальні та емоційні проблеми.

 
Розлади сну безпосередньо пов'язані з цілим рядом захворювань.

Розлади сну викликають надлишкову вагу й цукровий діабет. Нестача сну в дитини призводить до переїдання. Медичні дослідження показують, що брак сну впливає на вироблення гормонів, які регулюють відчуття голоду, викликають апетит і схильність людини до вживання висококалорійної й вуглеводної їжі.

Медики стверджують, що нестача сну також впливає на засвоювання цукру організмом і викликає несприйнятливість до інсуліну. А це, у свою чергу, призводить до цукрового діабету. Згідно зі статистикою, в останні роки спостерігається різке зростання дитячого ожиріння й цукрового діабету другого (інсулінонезалежного) типу.

Розлади сну пов'язані з тривожністю й депресією. Безсоння грає важливу роль у розвитку депресії. Нестача сну призводить до вироблення гормону стресу кортизолу, що також може призводити до тривожності. Довгий час була поширена думка, що депресія та тривожність є причиною безсоння. Однак останні дослідження показують зворотну залежність: безсоння часто передує розвитку депресії. Тому, щоб усунути або знизити симптоми тривожності або депресії, медики в першу чергу докладають зусиль до того, щоб нормалізувати сон пацієнта.

Нестача сну може уповільнювати фізичний розвиток. У періоди глибокого сну спостерігається найвищий рівень гормону росту в крові. Оскільки розлади сну призводять до зниження вироблення гормону росту, це також впливає на зріст і вагу дитини.

Нестача сну знижує імунітет. Під час сну виділяється речовина інтерлейкін-1, яка зміцнює імунітет. У періоди порушень сну імунітет дитини може пригнічуватися.

Діти, які страждають від депривації сну, більш схильні до травм і нещасних випадків. Нестача сну негативно впливає на моторику. З дітьми, які не сплять достатню кількість часу, частіше відбуваються нещасні випадки. Вони можуть отримати травму на дитячому майданчику або впасти з велосипеда. На жаль, вірогідність нещасного випадку тільки зростає, коли розлади сну мають хронічний характер. Виростаючи, дитина починає керувати транспортними засобами, тим самим піддаючи себе додатковому ризику.

Нестача сну може знизити ефективність щеплень. Медичні дослідження показали, що для дітей, які страждають від депривації сну, щеплення від грипу були менш ефективними, ніж у їх однолітків з нормальним режимом сну.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter