У ЄС офіційно підтвердили обмеження цін на російські нафтопродукти

630 360 1451950097 2210

Рада Євросоюзу офіційно повідомила про запровадження обмежень цін на нафтопродукти, які походять або експортуються з росії.

Про це йдеться в повідомленні Ради ЄС.

Так, країни домовилися про обмеження цін на російські нафтопродукти у 45 доларів за барель для продуктів зі знижкою (наприклад, мазут) та 100 доларів за барель для преміальних продуктів (наприклад, дизельне пальне).

Це ціна, за якою або нижче від якої нафтопродукти з росії дозволяється перевозити морем до третіх країн. Також дозволяється надавати технічну допомогу, брокерські послуги, фінансування або фінансову допомогу, пов'язану з морським транспортуванням нафтопродуктів до третіх країн.

Обмеження почне застосовуватися з 5 лютого 2023 року. Для суден із російськими нафтопродуктами, які були закуплені та завантажені до 5 лютого та вивантажені до 1 квітня 2023 року, передбачено перехідний період у 55 днів.

У Раді ЄС повідомили, що повернуться до перегляду механізму обмеження цін на сиру нафту в середині березня, і перегляд відбуватиметься регулярно кожні два місяці.

Що передувало?

3 грудня 2022 року Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту та нафтопродукти, які походять або експортуються з росії, на рівні 60 доларів за барель. Рішення обіцяли періодично переглядати для адаптації до ринкової ситуації.

Україна, Польща та країни Балтії пропонували встановити обмеження на рівні 30 доларів за барель. Після запровадження грудневого обмеження цін на російські нафтопродукти президент Володимир Зеленський розкритикував це рішення та заявив, що така ціна «цілком комфортна для бюджету держави-терориста».

Президент росії володимир путін у відповідь на рішення ЄС підписав указ про заборону постачати нафту з росії юридичним та фізичним особам, якщо в контрактах прямо чи опосередковано зазначено обмеження на ціну.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter