США готуються до сценарію "замороженого конфлікту" в Україні — Politico

e35ecb48c08afd98

Високопосадовці США готуються до того, що війна РФ проти України може перетворитися на "заморожений конфлікт", який триватиме багато років, як це відбувається, зокрема, на Корейському півострові.

Про це пише Politico.

Варіанти "заморожування", що обговорюються в адміністрації президента США Джо Байдена, включають питання про те, де встановити потенційні лінії, які Україна і Росія погодилися б не перетинати, але які не обов'язково мають бути офіційними кордонами. Попередні обговорення відбуваються у різних відомствах США та у Білому домі.

Як зазначає видання, такий сценарій може виявитися найбільш реалістичним у довгостроковій перспективі з огляду на те, що ні Київ, ні Кремль не мають наміру визнавати свою поразку. Він також стає дедалі ймовірнішим на тлі поширення в адміністрації США ідеї, що майбутній український контрнаступ не завдасть смертельного удару Росії.

Варіант "замороженого конфлікту" також може бути політично привабливим довгостроковим результатом для США та інших країн, які підтримують Україну. Це означало б, що кількість військових зіткнень знизиться, витрати на підтримку Києва, ймовірно, також знизяться, а увага громадськості до війни ослабне.

"Ми дивимося на довгострокову перспективу, незалежно від того, виглядає конфлікт замороженим чи ні", — сказав виданню посадовець США, знайомий з дискусіями в адміністрації Байдена щодо України.

За його словами, таке планування отримує все більше уваги в адміністрації президента, тоді як минулими місяцями йшлося про "строковість і короткостроковість".

Ще двоє американських посадовців і колишній співробітник адміністрації президента підтвердили, що тривале заморожування бойових дій є одним із варіантів, до якого готуються США. Американські чиновники обмірковують і довгострокові безпекові зв'язки, які Вашингтон встановить з Києвом, а також відносини України з НАТО.

"Є такі, що кажуть: українці мають повернути Маріуполь і вихід до Азовського моря. А інші менш зациклені на розміщенні лінії розмежування за умови, що Україна буде у безпеці в майбутньому", — сказав виданню колишній посадовець адміністрації президента США, описуючи внутрішні обговорення.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter