Різновиди металопрокату: властивості і застосування

604f54c34d964

Металопрокат — це спеціалізована продукція, яка виготовляється шляхом прокатування металів. Вони можуть мати різну форму, властивості та призначення. В залежності від конкретних потреб індустрії і побуту, ринок пропонує багатий асортимент металопрокату.

Профільний металопрокат

На сайті https://metinvest-smc.com/ua/catalog/ можна знайти широкий спектр профільного металопрокату. Такий прокат має особливу форму в перерізі, наприклад кутник, двутавр тощо.

Відрізняється високою міцністю, стійкістю до корозії, довговічністю. Використовується в будівництві, машинобудуванні, для виготовлення металоконструкцій.

65316b589d1d4.webp

Листовий металопрокат

Листовий металопрокат являє собою один з найбільш поширених типів металопрокату. Він виготовляється шляхом прокатування металевої заготівлі до певної товщини у вигляді плоских аркушів.

Залежно від призначення, товщина листового металопрокату може варіюватися від дуже тонких листів (тонколистовий прокат) до товстих варіантів (товстолистовий прокат). Листовий метал може піддаватися гальванізації, лакуванню, покриттю пластмасою або іншим типам обробки для забезпечення додаткових властивостей. За потребою може мати гладку, матову, шорстку або рифлену поверхню.

Застосування:

 • Будівництво. Використовується для виготовлення дахів, обшивок, огороджень, а також як основа для підлоги та стін.
 • Автомобілебудування. Листовий прокат є ключовим матеріалом для кузовів автомобілів, капотів, дверей тощо.
 • Виробництво побутової техніки. Виготовлення корпусів холодильників, пральних машин, мікрохвильових печей та іншої техніки.
 • Суднобудування. Листовий метал служить матеріалом для корпусів суден, а також інших деталей судна.
 • Виробництво меблів. Використовується для виготовлення металевих корпусів, полиць, столів і так далі.

65316b7475b57.webp

Трубний металопрокат

 • Трубний металопрокат – це вироби у формі циліндра або конуса, які мають внутрішній порожнистий простір. Вони є одними з найбільш поширених видів металопрокату завдяки своєму широкому спектру застосувань у різних галузях промисловості.
 • Існують безшовні та зварні труби. Безшовні виготовляються шляхом прокатування, а зварні – з’єднанням країв металевого листа. Труби можуть бути гальванізовані, покриті захисними речовинами чи лаками для забезпечення корозійної стійкості.

Застосування:

 • Нафтогазова промисловість. Використовуються для транспортування нафти, газу та інших рідких ресурсів.
 • Водопостачання. Труби служать основою для систем водопостачання та каналізації.
 • Будівництво. Використовуються як опорні елементи для будівельних конструкцій, а також для систем опалення.
 • Машинобудування. Застосовуються для виготовлення різних механічних деталей, наприклад, корпусів, валів, циліндрів.
 • Промисловість холоду. У системах кондиціонування та холодильного обладнання для транспортування холодоносія.

У підсумку, вибір металопрокату залежить від конкретних потреб і вимог до виробу. Кожен тип металопрокату має свої унікальні властивості, які роблять його незамінним в певних галузях промисловості.

1 1 1 1 1

E-mail
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter