Пружинні матраци з кокосової койри: основні властивості та переваги

02 1275x850

Щоб почуватися бадьорим і мати добрий настрій зранку, важливо дбати про нічний сон. Повноцінний відпочинок неможливий без якісного ортопедичного матраца, який враховує особливості анатомії тіла людини й забезпечує фізіологічне положення хребта. Сьогодні пропонується багатий вибір спального приладдя на різний бюджет, але треба знати, за якими критеріями його вибирати.

Види матраців за складом і властивостями

Всі моделі відрізняються за матеріалом наповнювача, типом каркаса, товщиною, жорсткістю, максимальним навантаженням. З сировини, що присутня всередині, найпопулярніші:

 • кокосова койра;
 • латекс;
 • бавовняне волокно;
 • ортопедична піна;
 • натуральна повсть.

Також це може бути комбінація декількох матеріалів для поєднання їх якостей. При виборі також важливо враховувати вік та вагу людини, наявність неприємних відчуттів у спині.

Для дітей та дорослих із проблемами та захворюваннями хребта рекомендовано купити матрац з кокосовим наповнювачем, який має достатньо високий ступінь жорсткості й не дає хребту провисати в неприродному положенні. Такі моделі добре розподіляють вагу, підтримують тонус м’язів, що сприяє правильному формуванню й відновленню опорно-рухової системи.

Латексні моделі характеризуються більшою еластичністю. Моделі з піною всередині мають ефект пам’яті («memory foam»), тобто відновлюють свою форму після припинення навантаження. Матраци з повсті (овечої шерсті) відрізняються екологічністю, пружністю та одночасно високою жорсткістю.

Переваги кокосових матраців

Койру з кокоса отримують шляхом замочування горіха на декілька тижнів із наступним висушуванням отриманих волокон. Короткі частини використовують для наповнення матраців, часто до них додають латекс для отримання латексованої койри. Такий наповнювач еластичніший, не прогинається під вагою тіла. 

Основні переваги кокосового матеріалу:

 • достатня жорсткість;
 • антибактеріальні властивості;
 • гіпоалергенність;
 • високий повітрообмін;
 • зносостійкість.

Завдяки антибактеріальному ефекту в кокосовому матраці не заводяться комахи й паразити, він не має неприємного запаху та не викликає алергічних висипань. Внаслідок високої здатності пропускати повітря користуватися ним комфортно навіть у літню спеку. Матраци з койри гарно тримають форму, об’єм і служать багато років.

Типи матраців за каркасом

Окрім м’якого наповнювача, в основі багатьох моделей є пружинний каркас, який розподіляє навантаження. Залежно від того, як поєднуються його елементи, розрізняють матраци з залежним і незалежним пружинним блоком.

У першому типі, який ще називають «Боннель», усі складові поєднані в єдине ціле, тобто навантаження рівномірно розподіляється по площі виробу. Такий матрац є надійним, недорогим, підходить для людей із великою масою тіла та на односпальні ліжка. Але для двоспальних меблів він незручний через те, що деформується по всій площі при навантаженні. Якщо одна людина, лежачи на матраці, ворушиться, друга також відчуває рух.

Матраци з незалежними пружинами відрізняються тим, що кожна спіраль розміщена у власному чохлі й рухається незалежно від інших. Тому такі матраци мають низку переваг:

 • прогинаються тільки в точці навантаження;
 • краще розподіляють вагу тіла;
 • підходять людям із проблемним хребтом;
 • не скриплять.

Знайти якісний пружинний матрац із кокосової койри можна в інтернет-магазині AMebli. Це можуть бути одно-, півтора- та двоспальні моделі товщиною 20–25 см, з максимальним навантаженням від 130 кг до 200 кг і більше. Є також модифікації з мікромасажем, «зима-літо», з терморегулювальним ефектом. Стандартна гарантія на такі вироби – 18 місяців.

1 1 1 1 1

E-mail
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter