Особливості КТ шийного відділу хребта в дітей та дорослих

228708dca1

Шия — це одна з найбільш рухомих та вразливих ділянок нашого тіла. Для діагностики захворювань лікарі використовують сучасний метод — КТ шийного відділу хребта. Цю процедуру проводять у клініці Oxford Medical, де на пацієнтів чекають сучасне обладнання та кваліфіковані спеціалісти.

Чи можна проводити КТ шийного відділу хребта дітям? 

Діти більш чутливі до ризиків, пов’язаних із рентгенівським опроміненням, ніж дорослі. Саме тому батьки часто переймаються про доцільність та безпечність такого обстеження. Комп’ютерна томографія призначається лише у випадках, коли переваги процедури переважають потенційні ризики. Показаннями для проведення КТ можуть бути:

  • травми шийного відділу (наприклад, після падіння або в результаті ДТП);
  • підозра на аномалії розвитку хребта; 
  • неврологічні порушення, пов’язані з ураженням спинного мозку.

Варто розуміти, що дозування випромінювання не настільки велике, щоб стати причиною розвитку патологій. Процедуру проводять навіть немовлятам, якщо дитина дійсно потребує такої діагностики.

Як та навіщо проводять КТ шийного відділу дорослим? 

У випадку з дорослими пацієнтами комп’ютерна томографія дозволяє діагностувати травми шийного відділу та визначити характер ушкоджень — перелом, розрив зв’язок або інші проблеми. Також КТ використовується для виявлення дегенеративних захворювань, зокрема остеохондрозу, спондильозу, гриж. 

За допомогою такого обстеження перевіряють наявність пухлин, кист, абсцесів та інших зло- та доброякісних новоутворень у шийному відділі. Процеси в організмі можуть не становити прямої загрози життю пацієнта, проте часто перетискаються нерви й судини, провокуються головні болі. Тому вчасне виявлення та терапія є дуже важливими. 

Незалежно від віку пацієнта комп’ютерна томографія залишається одним із найбільш інформативних методів діагностики. Вона дозволяє отримати чіткі зображення внутрішніх тканин, тим самим прискорюючи процес встановлення діагнозу та вибору оптимальної стратегії лікування.

1 1 1 1 1

E-mail
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter