Що таке SWIFT-платіж і як його оформити

swift banner

Оформити платежі за кордон або отримати валютний переказ на картку стає простіше — для цього ідеально підходить система SWIFT. Її можна використовувати не лише для переказів, а й для бронювання готельного номера, оплати навчання в іноземному університеті чи зарахування коштів від замовників з інших країн. Що таке SWIFT-платіж і як його зробити вигіднішим — розповімо далі. 

Правильне оформлення SWIFT-платежу

Надсилати перекази SWIFT можна як за кордон, так і по Україні. Від цього залежить не лише швидкість зарахування коштів, а й встановлені тарифи. Щоб відправити кошти, потрібні такі дані: 

 • найменування банку одержувача;
 • номер рахунку та SWIFT-код одержувача;
 • призначення платежу;
 • найменування та резидентство одержувача. 

Якщо переказ надсилається в іноземній валюті, відправнику знадобиться лише паспорт громадянина України або документ, що його замінює. Якщо відправник — не резидент України, перелік необхідних документів розширюється. У такому разі потрібен національний паспорт і посвідка на постійне проживання в Україні для іноземців.

Здійснити SWIFT-переказ можна швидко й легко. Такі перекази приймаються по всьому світі. Оформити його можна як у відділенні ПриватБанку, так і через мобільний додаток Приват24 або через його вебверсію. Потрібно лише вказати всю необхідну інформацію і дотримуватися покрокових інструкцій. 

Зарахування коштів з-за кордону

Не виникне складнощів й з отриманням коштів за системою SWIFT. Для цього потрібно дотримуватися покрокового алгоритму: 

 1. Повідомити відправнику реквізити рахунку. Їх можна сформувати через додаток Приват24, через вебверсію системи, у банкоматі чи відділенні банку. 
 2. Відправник оформлює переказ, використовуючи вказані реквізити.
 3. Кошти автоматично зараховуються на вказаний рахунок.

SWIFT-платежі підтримують технологію gpi. Це не тільки прискорює перекази і робить їх прозорими, а й дає змогу відстежувати статус в онлайн-форматі. У середньому зарахування коштів відбувається миттєво. За статистикою, близько 40% переказів через SWIFT можна отримати через 5 хвилин після оформлення. Але бувають і винятки: іноді зарахування коштів триває до 3 робочих днів. 

Валюта переказу також відіграє роль. Якщо вона збігається з валютою рахунку, конвертація не відбувається. А якщо ні, потрібно додатково враховувати курс валюти — конвертацію буде здійснено автоматично. 

Комісія та ліміти у системі SWIFT

Ліміти на зарахування коштів залежать від валюти рахунку:

 • гривня — не тарифікується;
 • іноземна валюта — 1% від суми переказу. 

Ці тарифи діють, якщо зарахування коштів відбувається на картку типу «Для виплат». Якщо обрано картку «Універсальна», кошти можна отримати без комісії, незалежно від валюти переказу. Крім того, якщо платіж оформлений у валюті і для його отримання обрано Digital-картку, із суми переказу також стягується комісія 1%. 

Додатково комісія може стягуватися зі сторони банку, з рахунку якого відправлено кошти. Відправник має змогу обрати тип комісії. Вона представлена у трьох варіаціях:

 • OUR — комісія оплачується відправником;
 • SHA — витрати відправника оплачує отримувач і навпаки;
 • BEN — усі витрати оплачує отримувач переказу.

Що таке SWIFT-платіж? У сучасних реаліях це оптимальна можливість отримати або відправити кошти в будь-яку країну світу. Підтримка кількох валют і прозорі тарифи є окремими перевагами. Перекази SWIFT доступні усім клієнтам ПриватБанку, тож відтепер з відправкою коштів або їх отриманням не виникатиме складнощів.

1 1 1 1 1

E-mail
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter