Путін шукає способи, як аргументувати доцільність війни проти України, — ISW

cd866b

Росія не відмовилась від планів поновити контроль над Україною. При цьому публічно оголошені цілі покликані ввести в оману західні країни та змусити Україну прагнути миру.

Про це йдеться у статті Інституту вивчення війни (ISW).

Приховані цілі путіна

ISW зазначає, що російський президент володимир путін прагне зміни режиму в Києві, хоч відверто не закликає до цього в своїх заявах. Так, зокрема, 21 листопада речник кремля Дмитро Пєсков стверджував, що зміна чинної влади в Україні не є ціллю "спецоперації», наголосивши, що путін постійно про це говорить. Дотично президент рф підводить до того, що хоче панувати над українською територією. Цьому є свідчення його заяви, що "Україна не має ані суверенітету, ані нібито своєї історії, наголошуючи, що це росія її створила і є єдиною реальною гарантією суверенітету. Ще на початку вторгнення він не раз повторював, що Україна є нібито нацистською державою, яку потрібно "денацифікувати".

В Iнституті зауважують, що приховування кремлем цілей розраховане на західну аудиторію, тоді як в середині країни збиває з пантелику російських прихильників війни.

"Заява Пєскова, ймовірно, мала на меті пом’якшити наслідки провоєнного виступу віце-спікера Ради Федерації рф Костянтина Косачова, який заявив, що росія може нормалізувати відносини з Україною лише після капітуляції українського уряду. Ці дві протилежні заяви збентежили провоєнну спільноту", — зауважують в ISW.

Зокрема військовий блогер, пов’язаний з Wagner Group, саркастично прокоментував заяву Пєскова, що росія безцільно веде війну без чіткої мети.

ISW нагадує про подібну реакцію на рішення кремля щодо обміну українських військовополонених із Маріуполя, яких сам путін та його прибічники називали "нацистами" й "військовими злочинцями".

"Небажання Кремля публічно повністю віддатися крайній націоналістичній ідеології та війні також спантеличує пропагандистів, які проповідують таку ідеологію російським масам", — зауважують аналітики.

Так, російські політичні та військові "експерти" та телебаченні заперечували твердження пропагандиста Володимира Соловйова про те, що Херсонщина є повністю російською, що виправдовує застосування ядерної зброї.

"Експерти" заявили, що використання ядерної зброї для захисту території, яка не є повністю окупованою, є нераціональним і навіть заявили, що НАТО не становить загрози для росії. Російські пропагандисти висловлювали дивовижні ядерні погрози та звинувачували НАТО у планах нападу на росію протягом усього режиму путіна, особливо до та під час вторгнення в Україну в лютому 2022 року; таке відхилення загальних кремлівських тез на такому форумі є безпрецедентним", — додають в ISW.

Окремо аналітики згадали про те, що російський націоналістичний ідеолог Олександр Дугін звинувачував президента в неповній відданості військовій ідеології. Оскільки прагнув збалансувати крайні націоналістичні аргументи, щоб мати підтримку серед націоналістичної спільноти, і більш помірковані для збереження підтримки решти населення.

"Російські військові невдачі та дедалі більші жертви, яких путін вимагає від російського народу для продовження свого катастрофічного вторгнення, роблять його навмисне приховування цілей війни та спроби балансувати риторику в гостру рельєфність, потенційно підживлюючи невдоволення серед критично важливих груп", — наголошується у статті.

Нагадаємо, у росії пропагандисти продовжують займатися своєю справою, вихваляючи путінський режим. Наприклад, Володимир Соловйов розкритикував російські ЗМІ за "неправильні" новини з фронту. Зокрема, його не влаштовували новини щодо просування Збройних сил України на півдні.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter