1

flagman223x100

tes3 2

lom4

vsb 223

Як вибрати університет: поради для тих хто хоче навчатися за кордоном

 34733 1 1097

Вибір вищого навчального закладу - задача надважлива. Якщо ж виш треба обрати закордонний, то моментів на які варто звернути увагу стає більше.

З кожним роком все більше українських випускників обирають саме польські ВНЗ. Плюсів більш ніж достатньо: якісна освіта, затребуваність на ринку праці, кращі умови життя та близькість до України. Для того щоб обрати оптимальний виш у цій країні, можна звернутися до спеціальних сервісів, які вже мають необхідну інформацію про кращі університети Польщі і можуть навіть допомогти зі вступом.

Що ж найважливіше під час вибору: місто університету, рейтинг чи його форма власності? У цій статті розберемо основні критерії відбору ВНЗ за кордоном.

Різниця між державними та приватними університетами

Зараз у Польщі більше 400 вищих навчальних закладів, і на відміну від України, значно більше приватних. У країнах колишнього СРСР склався стереотип, що вступати треба лише до державного вишу, адже приватний буде гіршим. Проте, чому?

У Польщі існує система контролю ВНЗ та їх акредитації, тому якщо виш не відповідає освітнім вимогам - працювати він не буде, і перевірки проводяться постійно. Також, існує польський рейтинг Рerspektywy, де за різними категоріями розташовані вузи. Але в загальному рейтингу - 3 із 5 вишів - приватні. Якщо ж порівнювати по особливостям, то ось головні відмінності між двома формами власності:

Державні ВНЗ Польщі:

  • Важлива перевага - є безкоштовні місця;

  • Університети набирають визначену державою кількість студентів;

  • Для іноземців процес вступу може мати ускладнення у вигляді додаткових іспитів чи співбесід.

Приватні заклади:

  • Всі приватні виші - платні. Хіба що, за певні успіхи можна отримати грант;

  • Кількість студентів не обмежена державою, контроль проводить сам ВНЗ;

  • Наявна більша кількість спеціальностей;

  • Значним плюсом є відсутність у деяких вишах додаткових співбесід чи іспитів.

Напрямок навчання

Перш ніж шукати університет, треба визначитися: ким студент хоче працювати? Яка спеціальність по душі? Погодьтеся, бажання працювати безпосередньо залежить від того, чи подобається робота. Якщо з цим є сумніви - варто пройти тести на профорієнтацію, або поговорити з батьками про свої здібності.

Університети можуть бути з гуманітарним нахилом, природничим, або ж загальним і мати всі ці напрями. Якщо ви вирішили бути фізиком - краще обирати з поміж технічних вузів, так як вони на цьому спеціалізуються.

Тому спочатку треба визначитись з тим, що майбутній студент хоче вивчати, а вже потім шукати навчальний заклад.

Місто проживання

Поряд із вибором напрямку навчання, також треба враховувати місто, в якому буде навчатися студент. Так як в абсолютно новому місці доведеться проживати від 3 до 5 років.

Щоб зрозуміти, чим живе місто, в якому знаходиться бажаний виш, рекомендуємо поспілкуватися з тими, хто там живе або проживав. Також вивчати інформацію в Інтернеті та дивитися фотографії.

Коли вибір стоїть між містечком та мегаполісом - тут важливо зрозуміти, де буде комфортно, і який ритм життя підійде саме вам.

Вартість навчання

Якщо порівнювати цінову політику між країнами Європи, то навчання у польських університетах є значно дешевшим. Вартість буде залежати від типу власності вишу та його рейтингу.

Для прикладу можна взяти лідерів у рейтингах: державний Ягеллонський Університет і приватну Академію Леона Козмінського.

Навчання в Ягеллонському Університеті, спеціальність “Право” за рік: 2145€. Навчання в Академії Козмінського, спеціальність “Право” за рік: 2531€.

Варто пам’ятати, навчання в Польщі: 3 роки, і це повноцінний бакалаврат. Тому якщо порівнювати із українськими ВНЗ, то вартість буде майже ідентичною, іноді буває й нижчою за українську.

Безкоштовне навчання для українців

Так, бажаний бюджет існує в Польщі також, але не для всіх українців. Щоб навчатися безкоштовно в державних ВНЗ, треба мати Карту Поляка - офіційне підтвердження того, що людина є поляком за національністю.

Якщо ж підтвердити польське коріння неможливо, є ще один вихід на бюджет, це польська мова. Її треба знати на рівні С1 і підтвердити це сертифікатом.

Тож, ми виклали основі важливі моменти для вибору ВНЗ для навчання, але який саме фактор виявиться вирішальним - вирішувати лише абітурієнту.

1 1 1 1 1 0 голосов

Добавить комментарий

evgenia

Военный учет женщин. Как вы к этому относитесь?

Погода:

-3°C
Краматорск

Влажность 67%

Ветер 0 м/с

Давление 751 мм

Курс валют НБУ на 18.01.2022:

RUB 1 RUB 0.36681
USD 100 USD 28.122
EUR 100 EUR 32.0577

 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ

КОНТАКТЫ РЕДАКЦИИ

ул. Академическая, 52, г. Краматорск, Донецкая область, 84313, Украина

(06264) 5-10-63

(095) 489-00-55

vostproject@gmail.com

© 2019 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ. Все права защищены.
X to top

Войдите через социальные сети или зарегистрируйтесь

Регистрируясь на сайте Вы автоматически соглашаетесь с правилами сайта