Неймовірний успіх Марокко на Чемпіонаті світу: випадковість або закономірний результат?

23cb7a2b 395d 43b4 a65c ad641d3355bd

Посівши четверте місце на чемпіонаті світу в Катарі, команда Марокко створила справжню сенсацію. Що ж стало передумовиною успіху футболістів з Африки?

Матч 10 грудня в Катарі став доленосним для команди з Марокко. Саме тоді африканські футболісти вибороли перемогу в одній чверті фіналу у збірної Португалії, вперше в історії забивши у плей-офф чемпіонатів світу і ставши поки що єдиною командою свого континенту, яка увійшла у півфінал турніру.

Щоправда, омріяну третю сходинку марокканцям посісти не вдалося. Перемога дісталася чинному чемпіону світу - Франції. При цьому, на думку експертів, «леви Атласа» досягли неабиякого успіху виключно завдяки високому рівню гри, а не легкій сітці або вдачі. І тому є міцне підґрунтя.

Потужна футбольна школа

Самі марокканці успіх своєї команди на чемпіонаті світу не вважають випадковим. Ще у 2009 році за ініціативи короля Мухаммеда VI футбол в країні отримав потужну інвестиційну базу в розмірі 17 мільйонів доларів. Саме тоді було розпочато будівництво футбольної академії біля Рабата. Згодом вона перетворилася у надсучасний центр національного значення. Серед вихованців королівської академії три футболісти основного складу Атлаських левів, які блискуче виступили в Катарі. Це Вест гем, Сельвія та Анже. Крім того, по всій країні працює розвинена мережа футбольних шкіл зі щорічним фінансуванням понад 600-7000 тисяч доларів, основне призначення яких – пошук та виховання талановитої спортивної молоді.

Виважена політика розвитку

Наразі головна мета Марокко – стати лідером футбольної індустрії африканського континенту. Задля цього країна уклала вже понад 40 угод з іншими державами Африки. Вони стосуються як стажування, так і таких масштабних проектів як співфінансування розбудови мережі стадіонів.

Крім того, Марокко має амбітні плани щодо проведення чемпіонату світу у 2030 році. За можливість прийняти в себе ЧС країна змагається з Португалією та Іспанією.

Висока культура ультрас

Марокканські ультрас вельми активні щодо підтримки своїх кумирів. Про влаштовані ними піротехнічні шоу та перфоманси під час матчів ходять легенди далеко за межами країни. Серед футбольних локацій Марокко найбільший вибір подій та ставок збирає стадіон Мохаммеда V, розрахований на 67 тисяч глядачів. Середня відвідуваність матчів двох команд тут – понад 40 тисяч вболівальників. Рекордну кількість відвідувачів зібрали дербі Касабланки, а також протистояння збірної Марокко проти Гани та Аргентини. Події відвідали понад 110 тисяч глядачів.

Під час ЧС-2022 року арабська частина світу буквально захлинулася від захоплення успіхами Атлаських левів, що надало особливого статусу марокканському футболу на Близькому Сході. І відтепер лідерам турнірних таблиць слід враховувати наявність ще одного, досить небезпечного гравця, здатного вирвати перемогу з рук тих, хто багато років був впевнений у відсутності конкуренції з боку африканського континенту.

1 1 1 1 1

E-mail
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter