5 ідей спорту для занять навесні: цікаво буде початківцям і спортсменам

5608 one max

Сніг на вулиці вже розтав, а зайвий жир на стегнах не хоче? Весна надихає більше часу проводити на вулиці та замінити перегляд фільмів з піцою на велопрогулянку, ролики й біг. З кожним заняттям десь відлітає поганий настрій, організм стає сильнішим і здоровішим. Тож спортом варто займатися не тільки для «підготовки до літа» та схуднення, а й для покращення емоційного стану.

Плюсів для занять спортом багато, а мінусів жодного. Треба лише підібрати вид спорту, який принесе вам радість. Зібрали 5 варіантів незвичного дозвілля, щоб спорт навесні був приємним:

1. Йога на вулиці

Йога — це не тільки медитації та прості розтяжки. Заняття йогою зміцнюють усі м’язи тіла. У цьому виді активності тіло порівнюють з деревом: одночасно з розтягненнями, покращенням гнучкості ви станете більш витривалим. Під час занять людина вчиться краще відчувати своє тіло, розслабляється, звільняється від зайвих думок і концентрується на диханні.

Ви можете обрати той вид йоги, який найбільше сподобається:

  • Жіноча йога має більше м’яких, спокійних вправ.
  • Кундаліні-йога налаштовує на релакс, розвиток гнучкості та вивільнення негативу. Обов’язковим елементом є медитації та дихальні практики.
  • Акро-йога для двох розвиває координацію, пластику, а ще на занятті з партнером ви вчитеся довіряти.
  • Хатха-йога спрямована на розвиток сили тіла. Асани статичні, але для виконання треба добряча фізична підготовка.

2. Алтимат фрізбі

З тарілки можна не тільки їсти та взяти на пікнік. «Тарілка» для алтимату може стати вашою причиною полюбити спорт. Ми звикли, що з диском грають із собакою, але в усьому світі алтимат популярний, як і волейбол чи баскетбол. Плюс такої активності в тому, що навчитися дуже легко, диск можна брати на будь-які пікніки чи посиденьки, а ще ця гра ідеальна для гри на траві чи піску.

Гра називається алтимат, а фрізбі — це лише диск, як м’яч у футболі. Дві команди змагаються за фрізбі, проводять передачі і мають завести тарілку до краю ворожого поля. Особливість гри у тому, що диск передають безконтактно, а ще навіть на чемпіонатах немає суддів. Усі спірні ситуації гравці вирішують самостійно та керуються духом гри. Важливими є повага до суперників, порядність, чесність і позитив.

3. Скандинавська ходьба

Скандинавська ходьба — це вид ходьби зі спеціальними палицями, при якому вмикаються м’язи всього тіла. Придумали цей вид спорту фінські лижники, які хотіли тримати себе в формі навіть у безсніжний період. Одне тренування зі скандинавської ходьби з правильною технікою може замінити похід у спортзал чи кардіотренування.

Завдяки скандинавській ходьбі поліпшується постава, зміцнюються м’язи спини, кардіо стимулює роботу серця, активними є не тільки ноги, а весь корпус. Плюс цього спорту, що займатися ним ніколи не рано і не пізно. Підійде для дитини, мами й дідуся.

4. Великий теніс

Активний вид спорту, який тримає тіло в тонусі, покращує координацію та вчить перемагати. Крім фізичної складової, теніс вважають інтелектуальною грою. Суперники мають прорахувати кожен крок противника, постійно змінювати тактику й передбачати наступну дію. Чудово підійде для людей, які люблять дух змагань і перемоги. Після заняття гравці скидають психологічну напругу.

Під час гри постійно включений не тільки мозок, а й суглоби, спина, руки, ноги, прес та шия. Це і силове, і кардіотренування водночас. До занять варто проконсультуватися у лікаря, бо людям з радикулітом, грижами, запаленнями суглобів, хворобами хребта цей вид спорту протипоказаний.

5. Спортивний туризм

Коли ще відкривати нові місцини Україні, як не навесні? У цей час на схилах гір, у лісах, каньйонах з’являються перші квіти, хочеться дихати на повні груди й відчувати єднання з природою та її силою. Спортивний туризм допоможе не тільки вивчити усю країну, а й втамувати жагу до змагань.

Є різні види спортивного туризму:

  • Пішохідний.
  • Гірський.
  • Лижний.
  • Велосипедний.
  • Водний.
  • Спелеотуризм.

В основному, туристичні походи, змагання, мандрівки проводять в Україні активісти. Ви можете долучитися до груп, знайти нових друзів або ж просто зібрати рюкзаки й піти в короткий похід з родиною. У будь-якому разі гарний настрій, покращення витривалості та фізичної форми ви отримаєте.

Якщо ви не любите займатися спортом, то просто ще не знайшли «своє». Не соромтеся пробувати дивні, незвичайні види спорту з різним навантаженням. Танці, пілатес, фітнес, ролики чи ковзани — можливостей не сидіти на місці так багато! Робіть те, що любите, і дбайте про своє здоров’я. Навесні, влітку і щодня!

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter