Солярій не небезпечний, а креми - пастка маркетологів: головні міфи про засмагу

025dc9e6 9ec1 4bf0 98a8 279e7d9c7751 670x0 resize 670x335

Онколог розвіяла найголовніші стереотипи про ультрафіолет і його вплив на шкіру

Сонце, море і вода

Ще зовсім недавно, вважалося, що такий необхідний для міцного імунітету вітамін D, можна отримати тільки купаючись в сонячних променях, де-небудь на узбережжі. Особливо цей стереотип характерний для людей, які проживають в північній частині нашої країни. Пояснюється це дуже просто: загар - це теж частина престижу. Якщо ти після літньої відпустки не прибув на роботу з шоколадним кольором шкіри, то відпочинок пішов невдало.

Де взяти вітамін D

Найголовніший міф, який намагаються розвіяти останні кілька років, що джерело вітаміну D - природне сонячне світло. Саме він так впливає на шкіру, завдяки чому виробляється певна речовина, яке потрапляє в кров і стає в пригоді.

Але експерти стверджують, що кількість вітаміну D може залежати від багатьох факторів: це і пори року, і кількість випромінювання, і наявність навколо поверхні типу води або снігу. Так що, якщо ви вирішили поповнити запаси вітаміни D, можете приймати риб'ячий жир, молоко, апельсиновий сік і ін. Смажитися на сонці до стану вуглинки і заробляти опіки зовсім не обов'язково.

Солярій захищає від сонячних опіків?

На жаль, це не так. Найшкідливіший і агресивний загар ви отримуєте саме в солярії, тут ризик отримати меланому збільшується в рази. Це відбувається з кількох причин: в солярії рідко змінюють лампи, не контролюють процес засмаги людей з непідготовленою шкірою. Це все просто невигідно. Та й люди хочуть бачити швидкий результат. А ось від довгого сидіння під прямим і близьким джерелом ультрафіолету гарантує отримання опіку шкіри.Все це здатне завдати шкоди шкірі і стати фактором розвитку онкології. Про це говорить і статистика: ті, хто регулярно відвідують солярій, хворіють на меланому на 75% частіше.

Захисні засоби - виверт маркетологів?

Це найшкідливіший і моторошний міф - користь захисних засобів абсолютно реальна. Вибирайте крем з правильним чинником захисту, який, до речі, для середньостатистичного європейця повинен бути від 30 до 50 одиниць. Такий крем виступає бар'єром між шкірою і променями, закриваючи епідерміс своєрідною бронею, захищає від певних променів і істотно знижує ризик опіків та іншої шкоди. Так що ні в якому разі не варто нехтувати правильною захистом від сонця. До речі, не зайвим таким кремом буде користуватися не тільки влітку, а й на гірськолижних курортах. Вода, також як і сніг - відмінні відбивачі, сприяють посиленню випромінювання.

Жінкам можна засмагати без купальника?

Не зовсім так. Справа в тому, що у молочної залози вкрай чутлива шкіра до зовнішнього впливу. Тому, якщо ви обожнюєте засмагати топлес, то хоча б користуєтеся спеціальними накладками - так ви уникнете канцерогенного впливу сонячних променів. І обов'язково користуйтеся захисним кремом.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter