Розпочався сезон гострих кишкових інфекцій: як себе захистити

st 23 07 14 1

Фахівці Донецького обласного цекнтру контролю тапрофілактики хвороб інформують, як розпізнати гостру кишкову інфекцію та як себе захистити. 

Гострі кишкові інфекції – одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей. Зазвичай, гострі кишкові інфекції викликані бактеріями чи вірусами, які потрапляють в організм людини із зараженою їжею чи водою. Кишкові інфекції передаються через споживання зараженої їжі, вживання зараженої води, через брудні руки і предмети побуту, повеневий період.

Клінічні прояви ГКІ: блювання, рідкий стілець (пронос),  який може бути нечастим, 3-5 разів на добу, метеоризм – здуття живота, болі в животі, загальна слабкість, сонливість, дратівливість, плаксивість, зниження апетиту чи відмова від їжі, шкірні покриви можуть бути блідими, температура тіла може бути нормальною або коливатись від субфібрильної (в межах 37,1-38,0 °C) до значного підвищення, тривалість якої може бути більше 3 діб.

Завжди дотримуйтесь 5 кроків до безпечнішої їжі: Підтримуйте чистоту (мийте руки перед тим, як брати продукти чи готувати їжу, мийте руки після відвідування туалету).

Відокремлюйте сиру їжу від готової (відокремлюйте сире м’ясо від інших харчових продуктів), для обробки сирих продуктів користуйтеся окремим кухонним приладдям, зокрема ножами і обробними дошками, зберігайте продукти у закритому посуді, щоб уникнути контакту між сирими і готовими продуктами).

Ретельно готуйте їжу (ретельно прожарюйте чи проварюйте продукти, особливо м’ясо, птицю, яйця і морепродукти, доводьте страви до кипіння).

Зберігайте їжу при безпечній температурі (не залишайте приготовану їжу при кімнатній температурі більш ніж на 2 години, не зберігайте їжу надто довго, навіть у холодильнику).

Використовуйте безпечну воду і свіжі продукти (використовуйте чисту або очищену воду, обирайте свіжі і незіпсовані продукти, ретельно мийте овочі і фрукти, не вживайте продукти, у яких закінчився термін придатності).

Люди старшого віку та діти раннього або дошкільного віку знаходяться у групі ризику ГКІ. Без правильного і своєчасного лікування захворювання можуть завдати значної шкоди здоров’ю. Тому не можна зволікати зі зверненням до лікаря для призначення  терапії.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter