Швеція дозволить НАТО базувати війська на своїй території до вступу до Альянсу

d99b83ea34ce7335

Швеція дозволить НАТО базувати війська на своїй території ще до того, як офіційно приєднається до оборонного альянсу. Про це у п'ятницю, 9 червня, прем'єр-міністр країни Ульф Крістерссон і міністр оборони Пал Йонсон заявили в авторській статті в щоденній газеті Dagens Nyheter.

"Уряд вирішив, що шведські збройні сили можуть провести підготовку з НАТО і країнами-членами Альянсу до майбутніх спільних операцій", — заявили посадовці.

Підготовка може включати тимчасове базування іноземної техніки та персоналу на шведській території.

“Це рішення є чітким сигналом для Росії і зміцнює оборону Швеції”, — йдеться у заяві.

2022 року Швеція подала заявку на вступ до НАТО через вторгнення Росії в Україну, нагадує Dagens Nyheter. Заперечення з боку Туреччини та Угорщини відклали розгляд заявки, і тепер Швеція сподівається приєднатися до саміту НАТО в Литві наступного місяця. Очікується, що президент України Володимир Зеленський візьме участь у саміті особисто.

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час візиту в Туреччину за результатами зустрічі із президентом Реджепом Тайїпом Ердоганом заявив, що уряд Швеції виконав усі свої зобов’язання перед Туреччиною, необхідні для її вступу до складу Північноатлантичного альянсу.

1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 1 голос
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter