Підрив Каховської ГЕС: Як реагують у світі

9e68f2f67b280861

Російська окупаційна армія підірвала Каховську гідроелектростанцію в Херсонській області. Машинну залу станції повністю зруйновано, вона не підлягає відновленню. Близько 80 населеним пунктам, у тому числі Херсону, загрожує підтоплення.

У світі реагують на черговий воєнний злочин росіян.

Президент Ради ЄС Шарль Мішель шокований підривом греблі і назвав Росію винною у техногенній катастрофі Росію.

"Шокований безпрецедентним обстрілом греблі Нової Каховки. Знищення цивільної інфраструктури однозначно кваліфікується як воєнний злочин, і ми притягнемо Росію та її ставлеників до відповідальності", — написав він у Twitter.

Мішель зазначав, що на засіданні Ради ЄС у червні порушить це питання і запропонує більше допомоги затопленим районам. "Мої думки з усіма сім’ями в Україні, які постраждали від цієї катастрофи", — написав він.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що руйнування Каховської греблі ставить під загрозу життя тисяч мирних жителів і завдає серйозної шкоди довкіллю.

"Це обурливий акт, який ще раз демонструє жорстокість війни Росії в Україні", — написав він у Twitter.

Президентка Молдови Мая Санду рішуче засудила руйнування греблі і заявила про готовність Кишинева надати Україні допомогу.

"Напади Росії на критичну інфраструктуру є воєнними злочинами. Президенте Зеленський, ми готові надати допомогу у відповідь на повені та підтримати зусилля з пом’якшення наслідків", — зазначила вона.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зон затоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.

За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter