Будівництво нової ГЕС може коштувати мільярд доларів — Мінекономіки

e6c0b4f9147b0654

Ціна будівництва нової гідроелектростанції замість підірваної росіянами Каховської ГЕС може коштувати близько 1 млрд доларів.

Про це сказала перша віцепрем'єр-міністерка України – міністерка економіки України Юлія Свириденко.

"Підрив Каховської ГЕС притягне за собою екологічні, економічні наслідки, велику загрозу для радіаційної та харчової безпеки. Ціна будівництва нової ГЕС може коштувати близько 1 млрд доларів, оскільки мова йде не тільки про встановлення нових гідроагрегатів, а про відновлення цілісності величезної греблі", — сказала вона.

За словами міністерки, лише на відновлення греблі піде щонайменше п’ять років і кумулятивний ефект гуманітарних та екологічних наслідків підриву буде лише наростати.

У Мінекономіки зазначають, що знищення греблі Каховської ГЕС, організоване російськими військами, можна назвати однією з найбільших техногенних катастроф у Європі за останні десятиліття: можуть бути підтоплені 80 населених пунктів, знищено частину флори та фауни Херсонщини, кілька мільйонів людей можуть залишитися без питної води, під загрозою продовольча безпека та інші катастрофічні наслідки.

За словами Свириденко, наразі вже створено штаб із ліквідації наслідків підриву Росією Каховської ГЕС під головуванням Міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка.

Уряд виділив 120 млн грн Держагентству водних ресурсів для сталого забезпечення жителів Миколаєва питною водою та 845 млн грн для забезпечення питною водою жителів Херсонської, Запорізької, Миколаївської та Дніпропетровської областей. Також виділено 1,5 млрд грн для будівництва нових магістральних водогонів. Це потрібно, аби забезпечити Кривий Ріг, Нікополь та Марганець питною водою. Області забезпечені спеціалізованою технікою для підвозу води і системами доочистки.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter